Opera 43 dostępna. Przyśpieszenie dzięki przewidywaniu zachowań użytkownika

Opera 43 dostępna. Przyśpieszenie dzięki przewidywaniu zachowań użytkownika

07.02.2017 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Opera 43 jest już dostępna w wersji stabilnej. Twórcy programu kontynuują swoją pogoń za szybkością i w tej wersji prezentują implementację mechanizmu Profile Guided Optimizations oraz pobieranie stron w tle w oparciu o zwyczaje użytkownika, co ma odczuwalnie przyśpieszyć działanie Opery.

Obraz

PGO opiera się na lokacji fragmentów kodu w pamięci tak, aby najpopularniejsze funkcje znajdowały miejsce przed tymi mniej ważnymi. W pierwszych testowych implementacjach PGO w Operze poskutkowało to 13% szybszą sekwencją startową, podobnie ma być w wydaniu stabilnym. PGO przyniosło Operze natomaist wzrost wydajności na poziomie 3,35% w popularnym benchmarku Octane.

Opera 43 ma także szybciej ładować strony, dzięki funkcji przewidywania kolejnych działań użytkownika. Szerzej na ten temat pisaliśmy przy okazji premiery wersji beta: po wpisaniu pierwszych znaków w polu adresu, Opera zacznie – na podstawie zwyczajów użytkownika – rozpoczynać pobieranie zawartości w tle. Wcześniejsze pobieranie w tle treści wskazanych przez deweloperów może się także odbywać, dzięki ustawieniu wartości dla parametru rel="prerender", który odtąd obsługuje Opera.

Do Opery wróciła także znana z klasycznych wersji 12 obsługa linków. Kliknięcie linku i przeciągnięcie go w górę pozwoli na przykład wyświetlić zawartość nowej karcie czy oknie. Jeżeli jednak chcemy skopiować lub wyszukać treść linka, to wystarczy kliknięcie i przeciągnięcie poziome. Najnowsza wersja przeglądarki dostępna jest w naszej bazie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)