Opera 45 Reborn z nowościami dla użytkowników Windowsa 7

Opera 45 Reborn z nowościami dla użytkowników Windowsa 7

Opera 45 Reborn z nowościami dla użytkowników Windowsa 7
28.03.2017 18:48, aktualizacja: 29.03.2017 10:01

Opera to dziś jedna z nielicznych przeglądarek, której twórcy nie zapominają o starszych wersjach Windowsa. Wręcz przeciwnie – kładą oni nacisk na to, aby użytkownicy, którzy niechętnie migrują na „dziesiątkę", mogli wygodnie korzystać z przeglądarki. Potwierdza to nowa wersja deweloperska.

Testować można już nową Operę 45 z serii Reborn. Nowości jest co prawda mniej, niż w poprzednich kompilacjach, zaś zmiany dotyczą przede wszystkim interfejsu. Na panelu bocznym, który stanowi główny wyróżnik w stosunku do stabilnej wersji, znajdziemy zatem nowe ikony, które mają dobrze wyglądać niezależnie od ustawionego DPI.

Obraz

Ważniejsze są jednak nowości, z których skorzystają użytkownicy Windowsa 7. Najnowsza wersja nie tylko dostarcza odświeżony interfejs z Reborn, ale też integruje go z wyglądem tej wersji Windowsa, a konkretniej z interfejsem Aero. W praktyce oznacza to tyle, że nowa Opera 45 obsługuje obramowanie okien Aero Glass i to całkiem efektownie: nowe płynnie łączy się ze starym, co widać na powyższym zrzucie.

Pozostając przy efektowności, wspomnieć trzeba o kolejnej nowości. Zrezygnowano co prawda z animacji na karcie szybkiego wybierania, pojawiła się natomiast nowa animacja w oknie otwieranym w trybie incognito. Jest to jednak detal. Linki do instalatorów najnowszej wersji deweloperskiej Opery znaleźć można na blogu przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)