r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 46.0.2597.57

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Opera to przeglądarka stron internetowych, wyposażona w sporo narzędzi, dzięki którym przeglądanie stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Przeglądarkę można rozbudować rozszerzeniami, a na wolnych łączach można skorzystać z trybu Turbo, który kompresuje przesyłane dane i przyspiesza ładowanie stron. Co ważne, najnowsza wersja programu przynosi wbudowanego klienta VPN, dzięki któremu będziemy mogli w większym stopniu zachować prywatność i anonimowość podczas przeglądania Internetu.

Galeria programu

Opera odznacza się wieloma usprawnieniami, które sprawiają, że przeglądanie stron jest szybkie i przyjemne. Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. System Opera Turbo pozwala ładować materiały szybciej także na słabych łączach dzięki wykorzystaniu dobrze znanej kompresji stron. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek. Można także dodać tu swoją własną.

Jedną z podstawowych zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i skorzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można skorzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Funkcja Odkrywaj włącza widok artykułów z popularnych portali, powiązane z wybranym tematem. W ustawieniach można wybrać kraj, dla którego wiadomości będą prezentowane, oraz listę kategorii.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

Inne, znaczące zmiany w stosunku do poprzednich wydań to usunięcie z przeglądarki wbudowanego klienta pocztowego i rozwijanie go jako niezależny projekt Opera Mail.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Test przeglądarek – która jest najbardziej energooszczędna?

104
OPROGRAMOWANIE 03.07.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Producenci przeglądarek przy okazji premier kolejnych wersji swoich programów prześcigają się w zapewnieniach, która aplikacja jest szybsza, używa mniej pamięci operacyjnej, a ostatnio także, która jest najbardziej energooszczędna. Zamiast polegać wyłącznie na ich deklaracjach w tej ostatniej kwestii, postanowiliśmy przyjrzeć się jej sami. Czy na najdłuższe surfowanie po Sieci na akumulatorze laptopa pozwoli Chrome 59, Firefox 54, Opera 46, Edge 40 czy też Vivaldi 1.10? Zamiast jednak przeprowadzać test w laboratoryjnych warunkach na wartym fortunę sprzęcie wprost ze sklepu, postanowiliśmy…

Jak ominąć blokady stron internetowych na pececie i smartfonie?

41
OPROGRAMOWANIE 03.07.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Szansa na równy dostęp do zasobów Sieci z każdego miejsca na świecie to już niestety mrzonki, które kojarzymy z milenijnym hurraoptymizmem. Czas pokazał, że dostęp do informacji, usług czy nawet oprogramowania jest ściśle limitowany. Geoblokady, które aktywnie stara się zwalczać Komisja Europejska w pracach nad jednolitym rynkiem cyfrowym, można omijać bez większych problemów za pomocą bezpłatnego i łatwego w obsłudze oprogramowania, dostarczającego połączenia VPN. Prezentujemy najlepsze rozwiązania, dostępne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne, zarówno desktopowe, jak i…

Recenzje użytkowników

Stabilność,płynność,szybkość,synchronizacja,lekkość.
Nie za dobra do użytkowania na starszym sprzęcie. Gdzie 64 - bit ?
ocena użytkownika

Jak tylko wychodzi nowa Opera,od razu ściągam,porównuję z innymi i zastanawiam się , jak bardzo producent będzie mnie zaskakiwał ulepszeniem tej przeglądarki.Dodatkowo oprócz 32-bitówki zawsze jest u mnie wersja beta 64 - bit.
Zawsze,gdy było coś nie tak szukałem czegoś w zastępstwie. Owszem,są mali wyczynowcy, gdzie bawią się w bardzo szybkie , ubogie w dodatki przeglądarki, jednak użytkownicy z każdym rokiem robią się leniwi i coraz mniej wymagający (oprócz tych z DP ;)).Poznałem dobrze Yandex-a , brakuje tylko j.polskiego.Od czasu do czasu Firefox,jednak to dla mnie osobiście czołg , który powoli pęka od nadmiaru wszelakiego dobrodziejstwa i na moim sprzęcie tak go odbieram.No i Opera - po ostatniej aktualizacji - zaskoczenie.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu najnowszego ProcessExplorer 16.20 wyniki były następujące:
FIREFOX - 380 MB RAM
SLIMJET - 116 MB RAM
OPERA 32-BIT - 92 MB RAM
OPERA 64-BIT - 91 MB RAM (wersja beta)
Tą lekkość i szybkość odczuwa się na każdym kroku.Ta przepaść zwiększa się przy dużej ilości otwartych zakładek.
Dodatkowo płynność , dobra blokada reklam , wyśmienicie sprawuje się na laptopach dzięki oszczędzaniu energii.
Bardzo lubię tą wersję synchronizacji,gdzie zawsze mogę liczyć na przechowanie moich zakładek ;)
Na koniec tylko zostało czekać na stabilną wersję 64- bit.

13.12.2016 10:00 | Recenzja do wersji 42.0.2393.85
Szybka , mniej odrobinkę zajmuje niż Chrome i możliwość oglądania osobnym oknie filmów (np.Youtube i Cda.pl) .
Nie chodzi jak marzenie na starszych sprzęcie .
ocena użytkownika

Moim zdaniem od 2016 Opera jest dobra, tylko jak toś ma stary sprzęt to nie chodzi jak marzenie ale będzie tylko że stara wersja 36 tak chodziła w np.Windows XP. Zauważyłem że Opera odrobinkę mniej zajmuję niż Chrome, można ją zainstalować na pececie bez uprawnienia administratora na swoim koncie użytkownika.

Podsumowanie:
jeśli szukacie przeglądarki szybkiej i mało-średnim funkcjonalnością i dużym pobożę multimediów
Opera będzie dla ciebie....

17.10.2016 19:02 | Recenzja do wersji 40.0.2308.81
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Cloud76   2 #6980 19.07.2017 23:44

@Zero Ghost: Dzięki, zajmę się tym po urlopie bo teraz nie mam dostępu do komputera ??

Socket24   2 #6979 19.07.2017 16:05

Nie wiem co się stało... ale pobrałem obecną najnowszą wersję Opery... i jak nigdy działa znacznie szybciej u mnie niż chrome którego do tej pory używałem... COś zmienili w nowej wersji czy co ?? Bladego nie mam , ale przeglądarka działa naprawdę szybciej na moim starym wyżyłowanym sprzęcie... DO tej pory nie mogłem pozwolić sobie na przesiadkę z chrome na coś innego bo nic po za wspomnianą przeglądarką od google nie było wstanie zapewnić mi płynnego i szybkiego działania. A tu nagle zaskoczenie... Opera śmiga aż miło. Mam tylko nadzieję że nic tego nei popsuje...

Zero Ghost   13 #6978 19.07.2017 12:26

@Cloud76: Wyłącz Opera Turbo + restart przeglądarki ,powinno zadziałać.

  #6977 18.07.2017 11:38

Jeśli komuś nie działają Google Maps to trzeba zrobić tak - Opera menu > ustawienia > przeglądarka > system > odznaczyć "używaj-
przyspieszenia sprzętowego jeśli jest dostępne, ewentualnie używać - google maps lite.

Cloud76   2 #6976 16.07.2017 15:29

@Zero Ghost: Dzięki za porady,ale mam problem-nie wyświetlają mi się "Moje aktualności" cały czas mieli tylko kółeczko i nic,nie wiesz jak to naprawić?

Zero Ghost   13 #6975 16.07.2017 13:51

@Cloud76: Warto jeszcze włączyć Rasteryzacje ,co i jak pod tym linkiem : https://fixmynix.com/enable-hardware-acceleration-in-chrome-chromium-opera-slimjet/
następnie przechodzisz tu i sprawdzasz status swojej przeglądarki opera://gpu
otwierasz opera://flags wprowadzasz zmiany i restartujesz przeglądarkę.

Cloud76   2 #6974 16.07.2017 11:35

@Zero Ghost: Generalnie zgadzam się z wszystkim,ale doprecyzujmy:Włączyć tryb oszczędzania energii jeśli korzysta się z laptopa,ale na baterii,ja używam lapka w domu na kabelku i wtedy to jest niepotrzebne w zasadzie. Jeśli chodzi o blocker reklam od Opery w moim przypadku sprawuje się całkiem nieżle,więc akurat w tej przeglądarce zrezygnowałem z blockerów zewnętrznych.
Co do motywu-ciemny czy jasny to kwestia gustu,ale w moim odczuciu w motywie ciemnym przeglądarka jest jakby mniej czytelna choć faktycznie wygląda całkiem fajnie.
Pozdrawiam.

  #6973 15.07.2017 23:42

@Zero Ghost: VPN opery wykorzystuje szyfrowanie czym zabezpiecza przed podsłuchem :P

  #6972 13.07.2017 23:45

@Rafał_6484 (niezalogowany):
wystarczy odinstalwoac wszystko operowe i bez netu zainstalwoac opere 44 i usunac tylko 3 pliki autoupdate z katalogu gdzie masz zainstalwoana operke i git nie zaktualizuje ci sie do szrota powyzej 44;)

Zero Ghost   13 #6971 11.07.2017 17:44

@Anonim (niezalogowany): "jak ustawić Opere"

Tak na przyszłość ,sformułuj precyzyjne pytanie ,inaczej ciężko odpowiedzieć ,jak sam widzisz tych ustawień jest całkiem sporo :) .
Tak na szybko :
Dodaj ptaszek do : Pokaż ustawienia zaawansowane w lewym dolnym rogu.
Nie używaj blokera reklam Opery ,tylko uBlock Origin ,tamto od ptaszkuj https://addons.opera.com/pl/extensions/details/ublock/
Jeśli korzystasz z Laptopa ,włącz tryb oszczędzania energii .
Jeśli nie korzystasz z komunikatorów wspieranych przez Opere ,wyłącz pasek boczny.
Najlepiej wyłączyć też Tapety i ustawić wybraną stronę startową ,np : https://start.duckduckgo.com/ czy co tam wolisz.
Skróty ,jeśli nie korzystasz to wszystko tu od ptaszkuj.
Włącz ciemny motyw będzie ładniej :P
Jeśli korzystasz z wtyczki Flash wyłącz Opera turbo. Daj też ptaszek na : Wykrywaj i uruchamiaj ważne treści Flash (zalecane).
Jeśli wolisz otwierać PDF'y w zewnętrznym programie , dodaj ptaszek do : Otwieraj pliki PDF w domyślnym programie do obsługi plików PDF.
W zakładce Prywatność daj ptaszki do : Chroń mnie przed złośliwymi witrynami , Wysyłaj żądanie „Do not track” (bez śledzenia) podczas przeglądania.
Jeśli nie korzystasz z WebRTC daj na : Wyłącz UDP bez proxy
VPN w Operze to tak naprawdę Proxy ,nie VPN z prawdziwego zdarzenia , zmienia IP ale nie wykorzystuje szyfrowania więc nie zabezpiecza przed podsłuchem, od tego są komercyjne programy.

Zero Ghost   13 #6970 11.07.2017 16:47

@Anonim (niezalogowany): " a gdzie przycisk strony startowej?podstawowa rzecz a tak trudno.... "
Jak to gdzie? ,od lewej masz : Wstecz, Dalej,Odśwież,Strona startowa.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.07.2017 14:12
  #6969 09.07.2017 08:56

a gdzie przycisk strony startowej?podstawowa rzecz a tak trudno....

  #6968 08.07.2017 21:29

jak ustawić operę

  #6967 07.07.2017 12:43

@quap: "Dzięki wersji 45 Ublock odchodzi w niepamięć, gdyż Opera ma "go" wbudowanego (listy blokowania) :)"

Nie ma wbudowanego, to bardziej adblock - nie trawi list typowo dla uBlock / Adguard.

Zero Ghost   13 #6966 06.07.2017 11:55

@Szern: Musisz zaznaczyć Pokaż ustawienia zaawansowane ,klik na Przeglądarka i Opera turbo jest na samym dole.

Szern   9 #6965 06.07.2017 10:26

Mam problem z Operą 46. Zniknął mi tryb Turbo. Czy ktoś wie co z nim się stało?

  #6964 30.06.2017 19:21

nie działają mi wiadomości głosowe na facebooku. na wersji 44.0.2510.857 jest okej, ale po update się oczywiście psuje.

krystian0120   4 #6963 29.06.2017 18:04

Niestety ostatnio coś się popsuło. Nie da się wybrać danych z podpowiedzi, nie da się powrócić do ostatnio zamkniętych kart, itp. - trzeba się posiłkować klawiaturą lub restartować przeglądarkę, by za chwilę problem znowu się pojawił.

Eryk H.   1 #6962 27.06.2017 21:30

cofnąłem się do wersji 45xxx. co oni zrobili w v 46, że tak strasznie muli. dosłownie nie da się korzystać. stronę z minutę wczytuje. v. 45 śmiga lux.

ZBYCHOKRIS   4 #6961 26.06.2017 18:31

Zaktualizowałem do wersji 46 i na górze pojawił się pasek który sprawia, że gdy podjadę myszką na samą górę to nie da się przełączyć kart. Mam w ustawieniach "Ukryj górną krawędź paska kart..." ale to nic nie daje. Nie da się coś z tym zrobić?

*edit: po aktualizacji już działa

Autor edytował komentarz w dniu: 05.07.2017 20:18
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.