Opera 52.0.2871.97

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Opera to nowoczesna przeglądarka stron internetowych, wyposażona w sporo narzędzi, dzięki którym korzystanie ze stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Ogromną zaletą jest możliwość przypięcia komunikatorów Messenger, WhatsApp i Telegram na dyskretnym pasku z boku. W przeglądarce jest też wbudowane blokowanie reklam, VPN, czytnik wiadomości i wygodny menedżer pobierania plików.

Operę można rozbudować rozszerzeniami, ale zwykle nie jest to potrzebne. Na jej korzyść działa też blokowanie reklam, co odbywa się na podstawie wybranych przez użytkownika list. Domyślnie do dyspozycji mamy EasyList, EasyPrivacy i polskie filtry dla Adblocka. Ponadto Opera wciąż ma tryb Opera Turbo, kompresujący przesyłane dane i różne mechanizmy oszczędzające energię, dzięki czemu doskonale sprawdza się na laptopach.

Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek lub ustawić własną. By ułatwić obsługę programu, można korzystać z rozbudowanych skrótów i gestów, przyspieszających wykonywanie różnych czynności.

Jedną z zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i także między nimi korzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można korzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Widok Moje aktualności włącza widok artykułów z popularnych portali. Można tu dodać własne źródła informacji i korzystać z Opery jako z czytnika RSS.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Domyślny interfejs może być jasny lub ciemny. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Opera do pobrania: wyszukiwanie w Google bez opuszczania otwartej karty

5
25.04.2018  •  Mateusz Budzeń

Największą dzisiejszą premierą Opery jest oczywiście nowa mobilna przeglądarka – Opera Touch z nowatorską nawigacją i funkcją Flow. Nowości doczekała się jednak również przeglądarka skierowana na komputery. Opera otrzymała dwie warte uwagi funkcje. Nowa wersja oznaczona jest numerem 52.0.2871.97. Wprowadzona została nowa wyszukiwarka, którą wywołuje się kombinacją klawiszy ALT + Spacja lub klikając na ikonę lupy na bocznym pasku. Teraz możemy szukać w Internecie bez opuszczania aktualnie otwartej strony. Kliknięcie na link w wynikach wyszukiwania otwiera stronę w nowej karcie. Kolejna…

Nowa Opera 52 wyraźnie przyśpiesza dzięki nowościom w blokowaniu reklam

63
22.03.2018  •  Oskar Ziomek

Użytkownicy przeglądarki Opera mogą od dziś korzystać ze stabilnej wersji z numerem 52. To wydanie, w którym już na etapie wersji beta twórcy skupili się na skróceniu czasu ładowania stron, w tym przypadku dzięki kolejnym ulepszeniom w zakresie wbudowanego w Operę blokera reklam. Jak dowiadujemy się z bloga, stabilna Opera jest gotowa stanąć do walki z dotychczasowym liderem, bo według twórców jest teraz o prawie połowę szybsza od Chromea, ale czy na pewno? Spoglądając na wykres dostarczony przez Operę rzeczywiście można takie wrażenie odnieść. Na załadowanie testowego zestawu 15 stron…

Recenzje użytkowników

szybkość ładowania stron, ładowania programu, filmy oraz filmiki idą wyśmienicie , nie obciąża systemu , interfejs, wbudowany messenger, telegram itp
brak
ocena użytkownika

Otóż opera moim zdaniem to najlepsza przeglądarka na obecnym rynku. Chrome strasznie pochłania system, firefox również. Jako zamiennik do opery mogę polecić nowoczesną przeglądarkę Vivaldi. Opera to przeglądarka idealna dla graczy nie przeciąża systemu, szybko ładuje strony itp. Podczas użytkowania opery nie zauważyłem większych minusów które mogą być uciążliwe. Aktualizacje są w miarę często i są bardzo dobrze zrobione. Coraz więcej nowych przydatnych funkcji. Piękno w prostocie. Interfejs bardzo wygodny i przejrzysty. Można ustawić tryb ciemny, własną tapetę i wiele innych. Wbudowany "blocker" reklam, który moim zdaniem spisuje się znakomicie blokuje prawie wszystkie reklamy, wyskakujące okienka. Strona startowa też jest wygodna i przejrzysta. Wbudowany screenshoter i wiele innych. Po prostu nie ma się co zastanawiać tylko zainstalować! Polecam dla każdego.

11.03.2018 02:38 | Recenzja do wersji 51.0.2830.55
po zainstalowaniu rozszerzeń i kilkudniowej nauce działa odrzutowo
brak obsługi javy, problemy z zakładkami
ocena użytkownika

- ze względu na brak obsługi javy (poniekąd słusznie :-/ ), nie poczatuje się na wp lub czaterii;
- powtarza się po raz kolejny problem z importem zakładek z innych instancji i z innych przeglądarek (ktoś to spiertolił w wersji 50), ewidentnie brakuje porządnego zarządzania zakładkami;
- brak (spiertolone, niestety) możliwości wyświetlenia więcej niż 8 kolumn na "stronie szybkiego wybierania"; niby maks jest 11 (powinno być ich przynajmniej 15, co pasowało by do 27-calowego monitora full HF) oraz wyjątkowo denerwujące kolory kafelków (także brak możliwości ich pogrupowania); nb. opera i tak tutaj jest najbardziej konfigurowalna;
- nie zawsze działa synchronizacja z operą mobilną (po aktualizacji do 51.2830.40 przestała synchronizować…) - czekam na szybką poprawkę!;
- denerwujące (o dziwo zresetowały się do domyślnych) ustawienia przeglądania pedeefów; opera chce je otwierać (nb. robi to bardzo dobrze), ale ja wolę najpierw pobrać, przeskanować i dopiero później otworzyć,
- nie zawsze potrafi otworzyć "niebezpieczne strony", choć przejście na httpsa uważam w wielu wypadkach za durne…

p.s. zastrzegam sobie możliwość poprawek

23.02.2018 15:35 | Recenzja do wersji 51.0.2830.40

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #7214 25.04.2018 18:29

Mam tylko jedno zastrzeżenie odnośnie najnowszej wersji 52.0.2871.97, chodzi o "Natychmiastowe wyszukiwanie"
nie korzystam z wyszukiwarki Google tylko z DuckDuckGo ,niestety "Natychmiastowe wyszukiwanie" to właśnie Google i nie można tego zmienić . Czyli jak dla mnie ta nowość jest do wyłączenia . "Flow" natomiast wydaje się całkiem sympatyczny ,osobiście wolałbym jednak coś w stylu autorskiego i darmowego "Pocket" ,bez konieczności rejestracji ,niestety Flow to nie Pocket. Czyli... czyli do wyłączenia ,i tyle po nowościach ;)

Szandor   3 #7212 23.04.2018 21:57

@A_N_O_N_I_M (niezalogowany): Kolego dałem plamę, w operce nie można było podejrzeć pliku tak jak mi się to wydawało, to było w i jest w FF, a szkoda bo to prosta funkcjonalność i mogliby ją dodać. Dzięki za odpowiedź

  #7211 22.04.2018 15:50

Spróbuj pobrać i zainstalować wersję stabilną bo być może ta beta jest blokowana przez Defendera lub ochronę systemu Windowsa 10 ?

  #7210 22.04.2018 15:46

tom29 a może Windows 10 jako system mocniej chroniony i zabezpieczony z pewnych powodów blokuje uruchomienie lub ma błędy kompatybilnością ? Skoro nie możesz pobrać tutaj to być może gdzie indziej też , chyba ,że dziesiątka odblokuje się przez przypadek samoistnie . Czy odinstalowałeś pozostałości po poprzedniej przeglądarce bo Windows 10 nie lubi namieszania a lubi porządek w systemie ? Czy przy wyłączonym antywirusie i firewalu i po skorzystaniu z systemowego wbudowanego narzędzia do czyszczenia - też nie pobiera ? Ja mam Windows 7 który przyjął już kilka różnych przeglądarek w celu testowania ale ostatnio mam właśnie Operę i ma się dobrze .

Krzysztof.   9 #7209 20.04.2018 10:00

Od wczoraj jestem użytkownikiem tej przeglądarki i pierwsze moje wrażenia są nad wyraz pozytywne. Więcej uwag - mam nadzieję - w recenzji wkrótce.

tom29   7 #7208 16.04.2018 14:54

Co się dzieje z Operą Beta x64 w kompie nie chce się uruchomić a u Was nie można pobrać ?:)

  #7206 07.04.2018 15:32

Nie przejmuj sie bo ważne , że działa przeglądarka . Jak podejrzewasz niecne zamiary to usuń te strony co wskoczyły

  #7205 05.04.2018 20:22

Przerzuciłem się z Firefox na operę i nawet byłem zadowolony.
Lecz po paru dniach zauważyłem że bez mojej wiedzy w moich zakładkach zaczęły się pojawiać strony których nigdy nie dodawałem. Trochę podejrzane.

Kisielek   12 #7204 30.03.2018 16:57

Chciałem dać szansę... naprawdę.. ale brak iw API rozszerzeń powoduję, że większości oficjalnych jest nieaktualizowana w sklepie opery a te z chrome często nie działają poproawnie. np Steam Enchanted albo Ublock Protector. Przykro mi opera. Papa. A szkoda, bo wygląd i szybkość o F1 w swojej klasie.

trotefazy   8 #7203 29.03.2018 22:03

@highman: Możliwe, że przez background-attachment: fixed; użyty w css tej strony

forester9   7 #7202 29.03.2018 17:58

Opera 52.0.2871.40 - instalatory offline
32 Bit
http://get.geo.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/52.0.2871.40/win/Opera_52.0.2871....
64 Bit
http://get.geo.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/52.0.2871.40/win/Opera_52.0.2871....

Do Administratorów:
nie usuwajcie mojego wpisu (już raz to zrobiliście).
Zanim go usuniecie, zapewnijcie użytkownikom możliwość pobierania takowych instalatorów z Waszych serwerów.

Autor edytował komentarz w dniu: 29.03.2018 17:59
highman   8 #7201 29.03.2018 17:12

od któregos wydania opery wentylator w laptopie dyszy jak oszalały,wzrasta tempereatura procesora,duże zuzycie pamięci !
żeby było ciekawiej,to wszystko ma miejsce tylko i wyłącznie na http://www.dobreprogramy.pl Mam w domu trzy komputery i na wszystkich ten sam problem. Może ktos z szanownych panów redaktorów łaskowie odpowie na to pytanie........przypadek ?

forester9   7 #7200 27.03.2018 21:08

@Denerwujący problem (niezalogowany): pobierz odpowiedni dla Ciebie instalator offline (linki poniżej) i uruchom ;-)

  #7198 27.03.2018 11:22

Od jakiegoś miesiąca mam problem z aktualizacją tej przeglądarki. Już 3 raz w tym miesięcy wywala napis: ''Podczas sprawdzania dostępności aktualizacji wystąpił błąd.'' Co zrobić?

ZBYCHOKRIS   5 #7197 25.03.2018 21:42

PornHub się zawiesza przy przewijaniu filmu ;((

13manchester   3 #7196 23.03.2018 17:27

Crap, kiedyś tej przeglądarki używałem często i gęsto teraz po pół, około godzinie ten CRAP
wylądował w koszu - bez przerwy poświadczam jakieś jakieś tam g.wna i nie pomaga
opcja "zapamiętaj mój wybór" a poza tym przeglądarka zaczęła mi "lagować" a to
przecież nie gra a zwykłe narzędzie, dodam, że inne które mam chodzą pięknie
( Edge, Lisek, Chrome a nawet IE) - może gdym już się "napoświadczał z połowę internetu" to to
g.wno może by zaczęło chodzić - no 10x

  #7195 23.03.2018 10:14

Reklama nie jest śmieciem też jest potrzebna , choć nie wszyscy ją w danej chwili potrzebują .Skoro sama się sporadycznie zmaterializowała i pojawiła się na ekranie przeglądarki to wystarczy dać do kosza i z kosza usunąć i nie ma problemu .Coś co jest darmowe z czegoś musi czerpać korzyści i reklama może pojawić się i nie jest to wciskanie tylko normalny marketing w internecie .Ja mam zaznaczone w blokerze nie blokuj wszystkich reklam i nie narzekam . W dodatku zakupy w internecie są coraz bardziej popularne stąd reklamy .

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu