r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 45.0.2552.881

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Opera to przeglądarka stron internetowych, wyposażona w sporo narzędzi, dzięki którym przeglądanie stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Przeglądarkę można rozbudować rozszerzeniami, a na wolnych łączach można skorzystać z trybu Turbo, który kompresuje przesyłane dane i przyspiesza ładowanie stron. Co ważne, najnowsza wersja programu przynosi wbudowanego klienta VPN, dzięki któremu będziemy mogli w większym stopniu zachować prywatność i anonimowość podczas przeglądania Internetu.

Galeria programu

Opera odznacza się wieloma usprawnieniami, które sprawiają, że przeglądanie stron jest szybkie i przyjemne. Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. System Opera Turbo pozwala ładować materiały szybciej także na słabych łączach dzięki wykorzystaniu dobrze znanej kompresji stron. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek. Można także dodać tu swoją własną.

Jedną z podstawowych zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i skorzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można skorzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Funkcja Odkrywaj włącza widok artykułów z popularnych portali, powiązane z wybranym tematem. W ustawieniach można wybrać kraj, dla którego wiadomości będą prezentowane, oraz listę kategorii.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

Inne, znaczące zmiany w stosunku do poprzednich wydań to usunięcie z przeglądarki wbudowanego klienta pocztowego i rozwijanie go jako niezależny projekt Opera Mail.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Opera Reborn już jest: Messenger od teraz zawsze pod ręką

102
OPROGRAMOWANIE 10.05.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Nadszedł dzień, na który czekało wielu miłośników Opery. W kanale stabilnym ukazała się już wersja z interfejsem znanym jako Reborn, który można w dowolnym momencie włączyć. Rozwiązanie to pod wieloma względami jest inne od wszystkiego, co znamy, ale nie na tyle, by użytkownik mógł się zgubić. Opera jako pierwsza wśród topowych przeglądarek ma zintegrowane komunikatory. Oznacza to, że nie potrzeba żadnych dodatków ani wtyczek, by korzystać z webowych wersji Messengera, Whatsappa i Telegrama. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, bo komunikatory są zawsze obecne na niewielkim pasku – mamy do…

Chrome, Firefox i Opera podatne na atak homograficzny

66
BEZPIECZEŃSTWO 18.04.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Chociaż zdarza się to raczej rzadko, są sytuacje, w których wiodące przeglądarki internetowe okazują się gorsze od tych cieszących się mniejszym zainteresowaniem użytkowników. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w niniejszym przypadku: jak wynika z doniesień, Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Opera okazują się podatne na nowy typ ataku zmierzający do wyłudzenia danych, natomiast między innymi Edge, Safari, Vivaldi oraz Internet Explorer pozostają na niego odporne. Xudong Zheng, który stoi za odkryciem luki we wspomnianych przeglądarkach, zwraca uwagę, że informacja o szyfrowanym…

Recenzje użytkowników

Stabilność,płynność,szybkość,synchronizacja,lekkość.
Nie za dobra do użytkowania na starszym sprzęcie. Gdzie 64 - bit ?
ocena użytkownika

Jak tylko wychodzi nowa Opera,od razu ściągam,porównuję z innymi i zastanawiam się , jak bardzo producent będzie mnie zaskakiwał ulepszeniem tej przeglądarki.Dodatkowo oprócz 32-bitówki zawsze jest u mnie wersja beta 64 - bit.
Zawsze,gdy było coś nie tak szukałem czegoś w zastępstwie. Owszem,są mali wyczynowcy, gdzie bawią się w bardzo szybkie , ubogie w dodatki przeglądarki, jednak użytkownicy z każdym rokiem robią się leniwi i coraz mniej wymagający (oprócz tych z DP ;)).Poznałem dobrze Yandex-a , brakuje tylko j.polskiego.Od czasu do czasu Firefox,jednak to dla mnie osobiście czołg , który powoli pęka od nadmiaru wszelakiego dobrodziejstwa i na moim sprzęcie tak go odbieram.No i Opera - po ostatniej aktualizacji - zaskoczenie.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu najnowszego ProcessExplorer 16.20 wyniki były następujące:
FIREFOX - 380 MB RAM
SLIMJET - 116 MB RAM
OPERA 32-BIT - 92 MB RAM
OPERA 64-BIT - 91 MB RAM (wersja beta)
Tą lekkość i szybkość odczuwa się na każdym kroku.Ta przepaść zwiększa się przy dużej ilości otwartych zakładek.
Dodatkowo płynność , dobra blokada reklam , wyśmienicie sprawuje się na laptopach dzięki oszczędzaniu energii.
Bardzo lubię tą wersję synchronizacji,gdzie zawsze mogę liczyć na przechowanie moich zakładek ;)
Na koniec tylko zostało czekać na stabilną wersję 64- bit.

13.12.2016 10:00 | Recenzja do wersji 42.0.2393.85
Szybka , mniej odrobinkę zajmuje niż Chrome i możliwość oglądania osobnym oknie filmów (np.Youtube i Cda.pl) .
Nie chodzi jak marzenie na starszych sprzęcie .
ocena użytkownika

Moim zdaniem od 2016 Opera jest dobra, tylko jak toś ma stary sprzęt to nie chodzi jak marzenie ale będzie tylko że stara wersja 36 tak chodziła w np.Windows XP. Zauważyłem że Opera odrobinkę mniej zajmuję niż Chrome, można ją zainstalować na pececie bez uprawnienia administratora na swoim koncie użytkownika.

Podsumowanie:
jeśli szukacie przeglądarki szybkiej i mało-średnim funkcjonalnością i dużym pobożę multimediów
Opera będzie dla ciebie....

17.10.2016 19:02 | Recenzja do wersji 40.0.2308.81
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
xaver   8 #6928 27.05.2017 12:44

wszystko OK

vento00   1 #6927 22.05.2017 21:38

Witam. W jaki sposób wrócić do poprzedniej wersji opery? Dziś mi się aktualizowała do wersji 45 i jest kaplica - nie mogę korzystać z internetu. Wszystko działa 5x wolniej i klatkuje. Do tego uruchomiona opera wpływa na działanie innych programów na komputerze, nie mogę np. oglądać filmu bo go tnie. Nie potrzebne mi są bajery w wersji 45 i chce wrócić do poprzedniej wersji oraz wyłącz automatyczną aktualizację. Nie wiem niestety jak wrócić (skąd pobrać) i jaką mogłem mieć wersję. Była to na pewno wersja stabilna zaraz przed wypuszczeniem wersji 45. Bardzo proszę o pomoc.

BOLO1990   9 #6926 22.05.2017 17:03

@quap: Właśnie to odkryłem, ale dzięki. Matko, gdyby nie było do wyboru ciemnego motywu, to bym zmienił przeglądarkę...

quap   11 #6925 21.05.2017 12:03

@BOLO1990: to włącz ciemny motyw w ustawieniach

BOLO1990   9 #6924 20.05.2017 19:26

Jezu, co oni zmienili z tą górną belką? Taka jasna czy kontrastowa (?), że patrzeć się nie da...

Zero Ghost   12 #6923 18.05.2017 17:11

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Nie miałem żadnych problemów po aktualizacji , Windows 10 64bit, Opera przed aktualizacją jak i po aktualizacji była w wersji 64bit.
Być może problem wynika z przejścia z 32 bit na 64bit ,jeśli komp jest słaby to lepsza jest wersja 32 bitowa.
Możesz też odinstalować Opere, wyczyścić wszystkie śmieci ,restart kompa i zainstalować jeszcze raz.
Jeśli masz sporo zakładek i nie chcesz ich utracić możesz użyć rozszerzenia :Bookmarks Import & Export
https://addons.opera.com/pl/extensions/details/bookmarks-import-export/?display=en
Uruchamiasz rozszerzenie i klikasz na Export , zakładki zostaną zapisane .
Jak już zainstalujesz nową Opere ,pobierzesz to rozszerzenie ,uruchom i daj na Import ,będziesz musiał wskazać lokalizacje pliku ,pewnie będzie w Pobrane i masz swoje zakładki ,tylko musisz je później przypiąć do paska .

  #6922 18.05.2017 08:33

Dzisiaj od rana VPN ruszył i działa oraz jak myślę informatycy z Opery szybko to naprawili .Natomiast co do szybkości wyszukiwania nastąpiła też poprawa ale będę obserwował bo teraz trudno powiedzieć jak będzie później . Być może były jakieś zakłócenia przejściowe po aktualizacji przeglądarki np. z VPN , serwerami ,ustawieniami proxy , sieci , Google , w zależności do rodzaju systemu 7 ,8 ,10 lub antywirusami i to jest tylko gdybanie z mojej strony .Nie wiem też czy na wszystkich komputerach były takie problemy po aktualizacji i nie wiem czy wszyscy internauci mieli tak podobnie . Zauważyłem te zużycie pamięci jest troszeczkę wyższe po aktualizacji patrząc na miernik CPU ale to może jest też zjawisko przejściowe .

  #6921 17.05.2017 22:09

Właśnie znalazłem przyczynę to VPN powoduje problem o którym podobnie piszemy .Nie wykluczam ,że producent dokonał rezygnacji z VPN z wycofaniem jej z Opery włącznie . Po wyłączeniu VPN znowu otwierają się strony wpisane z paska adresowego ale wyszukiwanie stron trwa i tak trochę wolniej po ostatniej aktualizacji Opery z dnia 15 maja .Wniosek - wyłączenie VPN w ustawieniach i odwrócenie w ten sposób proxy powoduje lepszą pracę przeglądarki . Opera bez VPN - działa a z VPN - nie działa lub działanie jest mocno utrudnione .W poprzedniej wersji Opery VPN działał w miarę prawidłowo i nie zakłócał wyszukiwania.

  #6920 17.05.2017 21:03

Najnowsza wersja 45 Opery to jakaś porażka, na Windows 8.1 zamula na maxa, strony się ściągają prawie 2 razy dłużej
niż na wersji 44.
Dodatkowo nie działa VPN.
Pytanie jak można na Operze zablokować automatyczne uaktualnianie żeby po ponownym wgraniu poprzedniej wersji
nie zaktualizowała się do najnowszej nie działającej poprawnie albo jak przywrócić najnowszej wersji sprawność tak aby nie zamulała i działało VPN?

  #6919 17.05.2017 19:53

Podobne spostrzeżenia co do działania jak pisał przedmówca a takich osób jest zapewne więcej ! Po najnowszej aktualizacji przeglądarka zawiesza się , bardzo długo wyszukuje strony ,kółko kręci się i kręci , VPN nie działa bo ikonka jest czerwona i cały czas wykazuje łączenie .Jak zrobić prawidłowo czy odinstalować obecną Operę i poszukać na jakieś stronie z programami poprzednią wersję Opery jeżeli takowa jest do pobrania to gdzie ? Coś informatycy zepsuli w tej przeglądarce ,że są problemy a wcześniej działa zadowalająco . Co proponujecie proszę o wnioski i sugestie .

  #6918 17.05.2017 09:16

Nowa Opera (45.0.2552.812) strasznie zamulała mi działanie Windowsa 7 (64 bit). Musiałem ją odinstalować i powróć do poprzedniej dobrej wersji, bo przy większej ilości kart inne programy, jak np. WampServer czy Dreamweaver, mi się krztusiły. Przy okazji przypominam poniżej, jak w chromej Operze wyłącza się automatyczne aktualizacje, bez pytania instalujące, z wydania na wydanie, coraz bardziej chrome wersje tej przeglądarki:

Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje Opery w systemie Windows należy:
1. Przejść do Panelu sterowania, wybrać "System" i "Zaawansowane ustawienia systemu" (aby otworzyć okno "Właściwości systemu" na karcie "Zaawansowane");
2. W oknie "Właściwości systemu", na karcie "Zaawansowane", kliknąć przycisk "Zmienne środowiskowe";
3. W oknie "Zmienne środowiskowe", w części zatytułowanej "Zmienne użytkownika dla (tutaj będzie nazwa użytkownika)", kliknąć przycisk "Nowa..." i wpisać jako nazwę zmiennej:
OPERA_AUTOUPDATE_DISABLED
i jako wartość:
1
4. Zatwierdzić zmiany klikając "OK" we wszystkich wcześniej otwartych oknach.

  #6917 17.05.2017 09:09

Nowa Opera (45.0.2552.812) strasznie zamulała mi działanie Windowsa 7 (64 bit). Musiałem ją odinstalować i powróć do poprzedniej dobrej wersji, bo przy większej ilości kart inne programy, jak np. WampServer czy Dreamweaver, mi się krztusiły. Przy okazji przypominam poniżej, jak w chromej Operze wyłącza się automatyczne aktualizacje, bez pytania instalujące, z wydania na wydanie, coraz bardziej chrome wersje tej przeglądarki:

Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje Opery w systemie Windows należy:
1. Przejść do Panelu sterowania, wybrać "System" i "Zaawansowane ustawienia systemu" (aby otworzyć okno "Właściwości systemu" na karcie "Zaawansowane");
2. W oknie "Właściwości systemu", na karcie "Zaawansowane", kliknąć przycisk "Zmienne środowiskowe";
3. W oknie "Zmienne środowiskowe", w części zatytułowanej "Zmienne użytkownika dla (tutaj będzie nazwa użytkownika)", kliknąć przycisk "Nowa..." i wpisać jako nazwę zmiennej:
OPERA_AUTOUPDATE_DISABLED
i jako wartość:
1
4. Zatwierdzić zmiany klikając "OK" we wszystkich otwartych wcześniej oknach.

  #6916 17.05.2017 08:23

Jak automatycznie usuwać historię przeglądania po zamknięciu opery?jakie roszerzenie?

alvar696   1 #6915 15.05.2017 17:51

Mam dziwny problem - za każdym razem, kiedy odpalam Operę to jej skrót przypina mi się do paska zadań (Windows 7). Po zamknięciu Opery pozostaje tam już skrót. Mogę go wprawdzie usunąć (odpiąć od paska zadań), jednak przy kolejnym uruchomieniu Opery znowu się tam pojawia. Czy jest na to jakaś rada?

Edit: Problem rozwiązany, trzeba było przeinstalować Operę.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.05.2017 18:01
Paweł A.   3 #6914 15.05.2017 15:02

Od wersji Beta Reborn, nie działa opcja ''używaj koloru systemowego, na pasku górnym''. Win10.

  #6913 12.05.2017 23:07

W jaki sposób uruchomić motyw ciemny w trybie prywatnym?

Zero Ghost   12 #6912 12.05.2017 19:47

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Każda otwarta karta/rozszerzenie/wtyczka jest uruchamiana w osobnym procesie.
Gdy zawiesi się pojedyncza karta pozostałe mają się świetnie :P
Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność przeglądarki. W Chrome jest tak samo.
Dlatego jeśli masz niewiele pamięci ,najlepiej nie otwieraj zbyt wielu kart jednocześnie , i nie szalej z rozszerzeniami.
Kilka wystarczy ,możesz zainstalować więcej ale nie aktywuj ich , włącz gdy akurat potrzebujesz , sam mam 7 aktywnych i 6 uśpionych.

Aha Napisałeś o skrótach... ,Don Pedro.13 ,każdy program możesz przypiąć do Paska zadań ,klikasz na skrót prawym przyciskiem myszy PPM , otworzy się menu kontekstowe ,znajdź tam i kliknij na : Przypnij do paska zadań.
Można tez inaczej każdy uruchomiony program pokazuje ikonę na pasku zadań, wystarczy ją kliknąć PPM i wybrać : Przypnij do paska zadań , tak samo odpinasz.
Ja nie lubię widoku skrótów , na pulpicie mam widoczną tylko tapetę http://imgur.com/a/UJg74
klik na pulpicie PPM , najedź na Widok i zdejmij zaznaczenie z pokaż ikony pulpitu ,jak chcesz włączyć , PPM i dodajesz ptaszek.
Jeśli czegoś jeszcze nie wiesz to śmiało pytaj.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.05.2017 20:06
pikaczu   12 #6911 11.05.2017 20:58

@Zero Ghost: aha, mi sie to samo zmienilo.

Autor edytował komentarz w dniu: 11.05.2017 20:58
  #6910 11.05.2017 20:06

Polecam wyłączyć " płynne przewijanie (Smooth scrolling) " w funkcjach Opery - czyli wpisać w pasek adresu " opera://flags " itd.

  #6909 11.05.2017 19:59

pikaczu u mnie to samo w Files ale działa Opera to myślę ,że jest dobrze a mam Windows 7 .Ponadto Opera dała oprócz większego skrótu na ekranie stałą ikonkę w pasku zadań , narzędzi na samym dole ( czerwone kółeczko ) i można uruchamiać przeglądarkę jedno klikiem myszki właśnie na pasku . Przedtem uruchamiałem z pulpitu monitora dwuklikiem co czasami generowało nie wyczuwalne dodatkowe kliknięcia jako niepotrzebne i przy nadwrażliwej lub mniej sprawnej myszce nakładanie się przeglądarek co obciążało pamięć .Zmieniłem muszkę na nową i już jest dobrze .Natomiast nadal nie rozumiem czy przy włączonej przeglądarce w menadżerze zadań - musi być sporo procesów opera.exe i ostatnio miałem ich osiem ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.