Opera 45 Reborn z nowościami w blokowaniu reklam

Opera 45 Reborn z nowościami w blokowaniu reklam

Opera 45 Reborn z nowościami w blokowaniu reklam
21.03.2017 16:43, aktualizacja: 22.03.2017 10:58

Opera udostępniła właśnie nową testową wersję swojej przeglądarki z serii Reborn. Pewne nowości pojawiły się w obsłudze komunikatorów z poziomu menu bocznego oraz zakładek. Ważniejsze są jednak nowości w elemencie, który dla części użytkowników pozostaje kluczowy, czyli silniku blokowania reklam.

W tym miesiącu mija rok, odkąd Opera blokuje reklamy. Z funkcji korzysta jednak zdecydowana mniejszość użytkowników, przez co twórcy zdecydowali się na wprowadzenie zmian. W deweloperskiej Operze 45 Reborn możliwe jest już włączanie i wyłączanie list: domyślnie dostępna jest Easylist i Easyprivacy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto przy włączaniu i wyłączaniu blokowania reklam, strony będą automatycznie odświeżane. Uruchamiać można już także listy regionalne, dostarczane między innymi przez Adblocka czu uBlocka. Wśród nich nie zabrakło także list przygotowanych na potrzeby polskich użytkowników Opery.

Nowości pojawiły się w obsłudze komunikatorów. W ich widoku, dostępnym z poziomu panelu bocznego, pojawił się nowy przycisk oznaczony trzema kropkami. Jest to menu, które pozwala wyłączyć powiadomienia oraz wylogować się z komunikatora bez konieczności przechodzenia na jego stronę. Poprawek doczekał się także dymek, który potwierdza dodanie strony do zakładek. Wielu ucieszy jednak bardziej to, że twórcy zapowiedzieli ważne zmiany dla Windowsa 7. Pliki instalacyjne nowej deweloperskiej Opery Reborn znaleźć można na blogu przeglądarki, zaś stabilną wersję w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)