Z naszej bazy oprogramowania możecie już pobrać najnowszą wersję przeglądarki Opera, oznaczoną numerem 48. Oprócz aktualizacji silników do wersji znanych z Chromium 48, producent wprowadził kilka przydatnych w codziennym użytkowaniu przeglądarki narzędzi.

bESoOStN

Konwerter

350204908353578945

Dotychczas w stabilnej Operze można było, po zaznaczeniu fragmentu tekstu, przeliczać waluty. Od Opery 48 możliwości te zostały także rozszerzone o konwerter jednostek oraz czasu. Możemy zatem z powodzeniem przeliczać wartości z jednostek imperialnych na metryczne, a także jedną z 32 walut na dowolną inną. Wśród dostępnych stref czasowych znalazła się środkowoeuropejska, zaś wśród walut znajdziemy złotówki.

Zrzuty ekranu

Na zaprezentowanym po premierze pierwszej Opery z serii Reborn pasku bocznym pojawił się nowy przycisk oznaczony ikoną aparatu fotograficznego. Po kliknięciu użytkownik uzyskuje dostęp do funkcji przechwytywania zrzutów ekranu. Możliwe jest zarówno zrzucenie prostokątnego fragmentu, jak i całej widocznej w oknie części strony. Po zrobieniu zrzutu, wyświetla się okno, w którym zaprezentowany jest podgląd obrazka oraz możliwości dalszego przetwarzania: udostępnianie, kopiowanie do schowka lub zapis do PNG.

350204908353775553

Sprzątanie i poprawki

W Operze 48 zmieniono nieco kolejność pozycji w menu głównym. Po kliknięciu przycisku czerwonego „O” użytkownik zobaczy bardziej uporządkowane i intuicyjne menu – dotyczy to na przykład przeniesienia menedżera zakładek do menu zakładki czy przywracania ostatniej zamkniętej karty do historii. Można już także usuwać sugestie wyszukiwania, jakie wyświetlają się na liście rozwijanej z omniboksa.

bESoOStP

Opera 48 przynosi także możliwość importu zakładek z Edge’a i przeglądarki Yandexu oraz poprawki w wyświetlaniu interfejsu na monitorach HiDPI. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta. Najnowszą wersję przeglądarki można już pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (81)
bESoOSuL