Opera 49 dostępna z emoji i selfie w zrzutach ekranu i odtwarzaczem VR

Opera 49 dostępna z emoji i selfie w zrzutach ekranu i odtwarzaczem VR

Opera 49 dostępna z emoji i selfie w zrzutach ekranu i odtwarzaczem VR
08.11.2017 09:00, aktualizacja: 08.11.2017 09:30

Dostępna jest nowa wersja przeglądarki Opera, oznaczona numerem 49. Znaleźć można ją już w naszej bazie oprogramowania. Najnowsza Opera stanowi przede wszystkim rozwinięcie możliwości, które złożyły się na markę Reborn: panelu bocznego, narzędzia do zrzutu ekranów i konwertera jednostek. Przy okazji premiery Opery 49 producent chwali się także rosnącym zainteresowaniem przeglądarką.

Share the web like never before with snapshots and selfies | BROWSER FOR COMPUTER | OPERA

Znacznej rozbudowy doczekało się narzędzie zrzutów ekranu, które pozwala odtąd także na edycję: na obrazkach osadzać można emoji, selfie przechwycone przez przednią kamerę, strzałki, rysunki, a także powiększać fragmenty oraz rozmazywać je. Obrazek można następnie nie tylko zapisać na dysku czy w schowku, ale także przesłać za pośrednictwem jednego z komunikatorów dostępnych z poziomu panelu bocznego Opery.

W tej kwestii także pojawiła się nowość, jednak docenią ją przede wszystkim nasi wschodni sąsiedzi. Obok dotychczas dostępnych komunikatorów Messenger, WhatsApp i Telegram, na panel boczny Opery zawitało także VKontakte. Ponadto znacznie rozbudowany w ostatniej wersji konwerter jednostek doczekał się obsługi kolejnych 5 walut, w tym ukraińskiej chrywny i rubla białoruskiego.

Konfigurator interfejsu przeglądarki, dostępny z poziomu ekranu szybkiego wybierania, zyskał nowe funkcje.
Konfigurator interfejsu przeglądarki, dostępny z poziomu ekranu szybkiego wybierania, zyskał nowe funkcje.

Opera w wersji 49 jest pierwszą przeglądarką ze zintegrowanym odtwarzaczem materiałów przygotowanych w postaci panoramy sferycznej. Uruchomić odtwarzacz wirtualnej rzeczywistości można przyciskiem wyświetlanym na górnej krawędzi odtwarzaczy na stronach. W goglach można oglądać także zwykłe materiały wideo: wówczas dwuwymiarowy odtwarzacz zostanie wyświetlony na ładnym kosmicznym tle.

Menu odtwarzacza panoram sferycznych. W goglach można także obejrzeć materiały dwuwymiarowe.
Menu odtwarzacza panoram sferycznych. W goglach można także obejrzeć materiały dwuwymiarowe.

Opera dodała także nowe funkcje do prostego konfiguratora, wyświetlanego na ekranie szybkiego wybierania. Dzięki niemu w kilku krokach możliwy jest wybór karnacji, tła dla ekranu szybkiego wybierania, podjęcie decyzji o włączeniu blokowania reklam czy importu zakładek z innych przeglądarek. Warto także wspomnieć, że Opera umożliwia już także zmianę kolejności przycisków rozszerzeń – zmian można dokonać metodą przeciągnij i upuść.

Przy okazji premiery Opery 49, producent chwali się także dużym wzrostem popularności swojej przeglądarki, pozostającym zapewne nie bez związku z nowościami, jakie zaprezentowano w maju pod marką Reborn. Liczba użytkowników Opery wzrosła rok do roku o 25%, zaś w Stanach Zjednoczonych aż o 65%! Podobnie (64%) sprawy mają się we Francji czy Wielkiej Brytanii (50%). Najnowszą wersję przeglądarki znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)