AndroidNarzędziaInne narzędziaOpera Max
Opera Max ikona

Opera Max4.6.26

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Opera Max to aplikacja służąca do oszczędzania danych podczas korzystania z transmisji komórkowej. Po jej aktywacji dane są przesyłane przez specjalne serwery, które kompresują dane – w przeciwieństwie do przeglądarki Opera, w tym przypadku kompresowanie dotyczy całego ruchu, jaki odbywa się z urządzenia mobilnego.

Producent programu oferuje swoje serwery do kompresowania i zmniejszania objętości pobieranych danych, w efekcie użytkownicy Opera Max mogą oszczędzać transfer internetowy, a także przyśpieszać działanie aplikacji korzystających z Internetu przy wolnych połączeniach. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy ją uruchomić, a następnie włączyć oszczędzanie danych. Główny ekran przedstawia statystyki połączeń i akcji wykonanych przez użytkownika. Umożliwia także przeglądanie statystyk z ostatniego miesiąca, dzięki którym dowiemy się, jakie aplikacje pobierają najwięcej danych.

Wysuwany panel boczny daje dostęp do dodatkowych opcji. To od użytkownika zależy, kiedy urządzenie będzie korzystało z serwerów Opery: jedynie w przypadku transmisji komórkowej, przy połączeniach Wi-Fi, czy też w obu tych przypadkach. Aplikacja pełni także rolę swoistej zapory sieciowej, pozwala bowiem na zablokowanie ruchu dowolnej aplikacji i odcięcie jej od Internetu. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe oszczędzanie danych, a także wydłużenie czasu pracy na baterii. Należy jednak zaznaczyć, że Opera Max nie kompresuje żadnych danych przesyłanych przy pomocy HTTPS – producent dba o prywatność użytkowników i nie wpływa na informacje przesyłane szyfrowanymi kanałami.

Program wyświetla powiadomienie o stanie kompresji i ilości zaoszczędzonych danych, w opcjach znajdziemy możliwość regulacji poziomu jakości dla filmów i obrazów wyświetlanych na stronach internetowych: większy poziom kompresji oznacza mniej przesłanych danych, ale i gorszą jakość. Program jest dostępny za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.84 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 399
Data aktualizacji21 lut 2024
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Opera Max ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)