Opera Neon ikona

Opera Neon1.0.2531.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Opera Neon to nowatorska przeglądarka internetowa oparta o silnik Chromium. Charakteryzuje się całkowicie odmiennym podejściem do sposobu przeglądania treści w Internecie – interfejs programu nie przypomina żadnej innej przeglądarki: jest nowoczesny i ciekawy a przy tym raczej minimalistyczny. Twórcy położyli nacisk na przyjemność z przeglądania treści stron, nie zaś natłok dodatkowych funkcji.

Już przy uruchomieniu program zdradza, że funkcjonuje całkowicie inaczej niż konkurencyjne rozwiązania. Po włączeniu przeglądarki na ekranie pojawia się wyszukiwarka osadzona na tle systemowej tapety – dzięki temu program sprawia wrażenie zintegrowanego z systemem. Nowością są również animowane skróty do ulubionych stron, które można dowolnie edytować, a wyświetlają się poniżej wspomnianej wyszukiwarki.

Podczas otwierania nowych stron, otwierają się one w kartach, ale te nie są typowym paskiem w górnej części ekranu, ale dużymi miniaturami po prawej stronie. Grafiką jest odpowiednio skadrowana favicona lub zrzut ekranu strony. Kolejność elementów jest dobierana automatycznie na podstawie częstotliwości odwiedzin danej witryny, ale można ją również edytować ręcznie. Stąd też linki do stron można przeciągać na obszar animowanych skrótów.

Miłym dodatkiem w programie jest wbudowane narzędzie do tworzenia zrzutów ekranów (fragmentów stron, które uprzednio zaznaczamy myszą). Do wykonanych wcześniej zrzutów można szybko się dostać, korzystając z paska po lewej stronie ekranu.

Udostępnij
Opera Neon 1.0.2531.0 wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
3.719 ocen
Twoja ocena:
Liczba pobrań21 763
Data aktualizacji30 mar 2017
Rozmiar pliku38.41 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Opera Neon ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (48)