Opera Software wydaje pierwszą betę Opery 10.60

Opera Software wydaje pierwszą betę Opery 10.60

16.06.2010 11:40, aktualizacja: 16.06.2010 11:51

Zespół Opera Software udostępnił dzisiaj pierwszą wersję beta przeglądarki Opera 10.60. Według zapewnień producenta, aplikacja jest znacznie szybsza od wcześniejszego wydania.

W najnowszej wersji rozwojowej Opery programiści skupili się na kilku ważnych tematach. Przede wszystkim poprawiono szybkość wczytywania stron WWW. Zdaniem producenta testy wykazały, że Opera 10.60 jest tu o 50% szybsza, niż jej poprzedniczka. Udostępniono również geolokację. To rozwiązanie ma pomóc użytkownikowi w wyszukiwaniu informacji z jego okolicy. Przeglądarka przesyła informacje o położeniu geograficznym komputera, co wykorzystywane jest podczas korzystania z wyszukiwarek. W Operze 10.60 wprowadzono także format wideo WebM, który rozwijany jest przez firmę Google. Pozwoli on na oglądanie filmów w Internecie w lepszej jakości. Kolejne zmiany to Appcache i Web Workers HTML5. Pierwsze narzędzie służy do lokalnego uruchamiania aplikacji webowych. Z kolei Web Workers HTML5 przeznaczony jest dla deweloperów i umożliwia zaawansowane obliczenia, które nie spowalniają przeglądania stron. Ponadto programiści z Opera Software udostępnili ikony z miniaturkami zawartosci kart i kosmetyczne zmiany w interfejsie (nowe elementy graficzne).

Operę 10.60 można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Jeszcze dzisiaj opublikujemy również w vortalu materiał wideo poświęcony nowej wersji beta Opery 10.60 - wprost z siedziby firmy Opera we Wrocławiu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)