Opera zapowiada zmiany w swoich przeglądarkach

14.10.2010 12:14

Zespół Opera Software zapowiedział spore zmiany w swoich przeglądarkach. Opera 11 będzie wzbogacona o rozszerzenia, niedługo pojawi się też Opera Mobile dla Androida.

Espen Andre Overdahl z Opery poinformował dzisiaj, że 11 wydanie desktopowej przeglądarki zostanie wzbogacone o rozszerzenia. Będą one zbliżone do tych oferowanych dla innych przeglądarek jak na przykład Firefox czy Chrome. Również ich instalacja będzie podobna jak w produktach Mozilli czy Google’a. Udostępniony zostanie także interfejs programowania dla deweloperów, którzy chcieliby tworzyć rozszerzenia dla Opery. Osoby, które zainteresowane są przygotowaniem własnych rozszerzeń mogą zdobyć więcej informacji na stronach Dev Opera.

Z kolei inny pracownik Opery, Aleksander Aas, informuje, że w ciągu miesiąca powinna pojawić się Opera Mobile dla smartfonów z systemem Android. Mobilna wersja przeglądarki będzie zawierała dwie nowe funkcje. To akceleracja sprzętowa i zmiana powiększenia za pomocą gestu szczypania. Opera Mobile wzbogacona o akcelerację sprzętową ma znacznie szybciej wczytywać strony, poprawi się też ogólna wydajność aplikacji. Kolejna funkcja pozwoli na łatwiejsze powiększanie i zmniejszanie rozmiaru odwiedzanych stron.

Najnowszą wersję Opery 10.63 można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (275)