WindowsAkcesoriaSterowanie komputeremOptiKey
OptiKey ikona

OptiKey2.30.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

OptiKey to darmowa klawiatura ekranowa dla systemu operacyjnego Windows, która pozwala na wpisywanie tekstu za pomocą wzroku i zamianę go w słowo mówione. Narzędzie powstało z myślą o niepełnosprawnych użytkownikach cierpiących na ALS (stwardnienie zanikowe boczne) czy też MND (choroba neuronu ruchowego).

Do działania programu OptiKey wymagane jest posiadanie urządzenia zajmującego się śledzeniem ruchu gałek ocznych, ale warto zaznaczyć, że producent aplikacji zadbał o kompatybilność ze stosunkowo tanimi eye-trackerami. W ten sposób autor chce jednocześnie walczyć z wysokimi cenami komercyjnych i trudnych w codziennym użytkowaniu produktów dostępnych na rynku. Dlatego też udostępnia efekty swojej kilkuletniej pracy całkowicie bezpłatnie.

OptiKey domyślnie zostało stworzone, by współpracować z eye-trackerami, ale jeśli nie dysponujemy takim urządzeniem, możemy również zainstalować program, a następnie korzystać z niego przy pomocy myszy lub kamery internetowej. Niezależnie od wariantu pracy, opisywane narzędzie stanowi alternatywę dla klawiatury fizycznej, co pozwala na wpisywanie tekstu w każdym dowolnym programie.

Ponadto OptiKey może również zastąpić myszkę. Wystarczy powrócić do ekranu głównego i wybrać ikonę "gryzonia", a następnie spojrzeć na ikonki widoczne u góry, by wykonać akcję (np. kliknięcie lewym przyciskiem).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań495
Data aktualizacji4 paź 2019
Rozmiar pliku96.47 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
OptiKey ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)