Optimik ikona

Optimik4.05

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Optimik to ceniony program do optymalizacji zużycia materiału przy produkcji mebli, wyrobów kamieniarskich, blaszanych i przy pracach wykończeniowych. Program pozwala przygotować rozkroje płyt meblowych, desek, blach, szkła, arkuszy kamiennych, dłużyc, blatów i parapetów. Optimik został przystosowany do pracy z piłami panelowymi.

Optimik pozwala wprowadzać projekty i zamówienia do bazy, wraz ze wszystkimi potrzebnymi materiałami, jak szpachlówki, kątowniki, taśmy do oklejania i tym podobne. Po wprowadzeniu zamówienia można przygotować optymalne rozkroje, które pozwolą zaoszczędzić materiał, zoptymalizować cięcia i oszacować czas wykonania zamówienia. Produkcyjne zlecenia można eksportować z plikami dla maszyn CNC.

Optimik ma funkcję tworzenia bloku elementów do rozkroju, które są szczególnie przydatne projektowaniu czół szuflad lub drzwi suwanych z zachowanym wzorem słojów. Ciekawą funkcją, którą docenią producenci mebli, jest możliwość parametrycznego tworzenia wyrobów.

Ponadto Optimik pozwala prowadzić bazę partnerów biznesowych, czyli zamawiających, podwykonawców i dostawców materiałów, razem z rozliczeniami z zachowaniem różnych stawek podatku VAT na usługi i materiały. Program pozwala też na pracę grupową na jednej bazie.

Bezpłatna wersja programu Optimik pozwala na tworzenie planów cięcia z maksymalnie 30 częściami, pozwala mieć 15 przedmiotów w magazynie i 5 partnerów biznesowych w jednej bazie. Większe limity mają wersje Hobby i Workman. Najbardziej zaawansowana, Professional, nie ma żadnych ograniczeń i pozwala na eksport planów cięcia do plików CSV.

Udostępnij
Optimik 4.05wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
ProducentRK Software
Liczba pobrań20 207
Data aktualizacji25 sie 2020
Rozmiar pliku23.46 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Optimik ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)