WindowsFirmaProgramy branżoweOptimik
Optimik ikona

Optimik4.05

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Optimik to ceniony program do optymalizacji zużycia materiału przy produkcji mebli, wyrobów kamieniarskich, blaszanych i przy pracach wykończeniowych. Program pozwala przygotować rozkroje płyt meblowych, desek, blach, szkła, arkuszy kamiennych, dłużyc, blatów i parapetów. Optimik został przystosowany do pracy z piłami panelowymi.

Optimik pozwala wprowadzać projekty i zamówienia do bazy, wraz ze wszystkimi potrzebnymi materiałami, jak szpachlówki, kątowniki, taśmy do oklejania i tym podobne. Po wprowadzeniu zamówienia można przygotować optymalne rozkroje, które pozwolą zaoszczędzić materiał, zoptymalizować cięcia i oszacować czas wykonania zamówienia. Produkcyjne zlecenia można eksportować z plikami dla maszyn CNC.

Optimik ma funkcję tworzenia bloku elementów do rozkroju, które są szczególnie przydatne projektowaniu czół szuflad lub drzwi suwanych z zachowanym wzorem słojów. Ciekawą funkcją, którą docenią producenci mebli, jest możliwość parametrycznego tworzenia wyrobów.

Ponadto Optimik pozwala prowadzić bazę partnerów biznesowych, czyli zamawiających, podwykonawców i dostawców materiałów, razem z rozliczeniami z zachowaniem różnych stawek podatku VAT na usługi i materiały. Program pozwala też na pracę grupową na jednej bazie.

Bezpłatna wersja programu Optimik pozwala na tworzenie planów cięcia z maksymalnie 30 częściami, pozwala mieć 15 przedmiotów w magazynie i 5 partnerów biznesowych w jednej bazie. Większe limity mają wersje Hobby i Workman. Najbardziej zaawansowana, Professional, nie ma żadnych ograniczeń i pozwala na eksport planów cięcia do plików CSV.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentRK Software
Liczba pobrań26 423
Data aktualizacji25 sie 2020
Rozmiar pliku23.46 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Optimik ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)