Orange nie działa. Awaria telewizji Orange TV i światłowodu (aktualizacja)

Orange zmaga się z awarią
Orange zmaga się z awarią
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

03.07.2021 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange walczy z awarią, w wyniku której klienci z wielu obszarów w Polsce nie mają dostępu do telewizji i internetu światłowodowego. Użytkownicy zgłaszają problemy od około 6:00 rano, a łączna liczba raportów o usterce przekroczyła już 300.

Raporty o usterce w Orange spływają do serwisu downdetector od samego rana. Większość pochodzi od użytkowników z dużych miast, w tym Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Szczecina, Lublina czy Bydgoszczy. Jak wynika z charakteru zgłoszeń o awarii, większość osób ma problem z działaniem telewizji i dostępem do internetu.

"Brak kanałów TV w Koszalinie" - komentuje problem jeden ze zgłaszających. "Bydgoszcz poza zasięgiem światłowodu? Co jest, tv nie działa" - pisze ktoś inny. Pytań i komentarzy klientów Orange nie brakuje również na oficjalnym profilu operatora na Facebooku. Jeden z klientów tłumaczy, że "zrywa mu połączenie z dekoderem tv lub pokazuje komunikat, że wybrany kanał jest niedostępny".

Orange walczy z awarią
Orange walczy z awarią© downdetector | Oskar Ziomek

Na tę chwilę Orange nie ustosunkował się do zgłoszeń klientów narzekających na TV i światłowód, a jak wynika z narastającej liczby raportów, usterka cały czas występuje. W efekcie, w tym momencie nie da się przewidzieć jak długo potrwają jeszcze utrudnienia.

Aby uzyskać dodatkowe informacje w tej sprawie, skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Orange. Kiedy otrzymamy jakiekolwiek dodatkowe informacje w tej sprawie, publikacja zostanie zaktualizowana.

Aktualizacja, godz. 10:15

Orange potwierdził awarię usługi Orange TV na Twitterze. Jak podał, trwają już prace zmierzające do wyeliminowania problemu. Niestety na razie nie podano, ile jeszcze może potrwać awaria.

Aktualizacja, godz. 10:35

Otrzymaliśmy dodatkową odpowiedź z biura prasowego Orange, potwierdzającą trwające prace naprawcze. "Obserwujemy utrudnienia w dostępie do telewizji IPTV. Pracujemy nad jak najszybszym usunięciem awarii. Przepraszamy klientów za niedogodności" - brzmi krótki komunikat. Niestety Orange nie odpowiedział na nasze pytanie o szacowany czas trwania utrudnień. Klientom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Aktualizacja, godz. 13:30

Jak dowiedzieliśmy się z biura prasowego Orange, awaria została usunięta kilkanaście minut temu. Użytkownicy Orange TV nie powinno więc mieć już problemów z odbiorem telewizji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (74)
Zobacz także