Ostatnia gra uległa: emulator Dolphin uruchomi wszystkie tytuły dla Nintendo GameCube

Ostatnia gra uległa: emulator Dolphin uruchomi wszystkie tytuły dla Nintendo GameCube

Ostatnia gra uległa: emulator Dolphin uruchomi wszystkie tytuły dla Nintendo GameCube
06.09.2016 22:04

Emulator Dolphin można bez przesady nazwać jednym z największychosiągnięć w historii programowania. Software’owe odtworzeniebardzo skomplikowanej sprzętowej architektury konsol NintendoGameCube i Wii samo w sobie już było czymś wielkim. Ulepszenietego wszystkiego tak, że na Dolphinie klasyczne gry działająznacznie lepiej, niż na oryginalnym sprzęcie – to graniczy zcudem. A teraz deweloperzy Dolphina zdołali osiągnąć kompletnąkompatybilność z całą biblioteką gier GameCube. Dzięki zmianomw nowej wersji na pececie udało się uruchomić 14-letniego klasyka,Star Wars: The Clone Wars.

Wydana przez Lucas Arts na konsole PlayStation 2, Xbox i GameCubegra sprowadza się głównie do walk między pojazdami ze świataGwiezdnych Wojen i w swoim czasie była wysoko oceniana przez graczy.Jej wersja na konsolę Nintendo była od powstania Dolphina jednym znajwiększych wyzwań – gra wykorzystywała skomplikowane technikizarządzania pamięcią z wykorzystaniem sprzętowego układu MMU,tworząc skrojoną pod własne potrzeby struktury adresowania RAM, ito wielokrotnie w trakcie gry. Przełączenia te zawieszałyemulator.

Booting Every Last GameCube Game: Star Wars: The Clone Wars

Teraz deweloperom Dolphina udało się przepisać kod związany zblokową translacją adresów (BAT). W efekcie Dolphin nie tylkouruchomi Star Wars: The Clone Wars, ale też pozwala nastabilne uruchomienie wszystkich gier, które wykorzystują sztuczkiz adresowaniem pamięci, by wykorzystać pomocnicze 16 MB RAMkonsoli, podpięte do jej procesora sygnałowego. Ceną jest nawet okilkanaście procent niższa wydajność, więc w takich wypadkachnależy dysponować możliwie wydajnym pecetem.

Z pełnym wpisem wyjaśniającym działanie MMU w klasycznejkonsoli i technik, które pozwalały na zarządzanie 24 MB fizycznejpamięci w sprzęcie, który mógł adresować 4 GB RAM zapoznaciesię na bloguDolphina. Fascynująca sprawa, że dziś udało się MMU wcałości emulować software’owo.

Najnowszą wersję emulatora, oznaczoną numerem 5.0-540pobierzecie już z naszej bazy oprogramowania, w wersjach na Windowsai macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)