Oszukała ponad 100 osób. W końcu dopadła ją policja

Oszukała ponad 100 osób. W końcu dopadła ją policja

Klawiatura
Klawiatura
Źródło zdjęć: © Pixabay
27.06.2021 14:05

22-letnia mieszkanka Jeleniej Góry nie może mówić o udanym rozpoczęciu lata. Została zatrzymana przez policję w wyniku podejrzenia o oszukanie 103 osób. Kobieta handlowała ubraniami na jednym z portali ogłoszeniowych.

Choć zakupy przez internet wydają się być coraz bardziej bezpieczne, wciąż łatwo naciąć się na nieuczciwego sprzedawcę. 22-latka z Jeleniej Góry z pewnością zasługuje na takie miano. Kobieta sprzedawała towar, który finalnie nigdy nie trafiał do odbiorców. Udało jej się nabrać całkiem spore grono osób, które w żadnym wypadku nie spodziewały się problemów związanych z transakcją.

Zatrzymana przez policję kobieta wystawiała na jednym z portali aukcyjnych ubrania, obuwie oraz galanterię skórzaną. Chętni na zakup przelewali jej pieniądze za produkt i na tym kończyła się współpraca. Ofiarą oszustki padły 103 osoby z całej Polski.

Proceder trwał od września 2019 do lipca 2020 roku. Jeleniogórzanka pobierała w tym czasie opłaty za sprzedawaną garderobę, lecz nie wysyłała żadnego towaru. Łącznie udało jej się oszukać ludzi na łączną kwotę około 10000 złotych.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wyjaśniają okoliczności całej sprawy. Jeżeli potwierdzi się, że kobieta faktycznie popełniła czyny, o które jest podejrzewana, grozi jej nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)