Oszustwo "na BlaBlaCar". CERT Polska ostrzega przed fałszywymi ogłoszeniami

CERT Polska ostrzega przed nowym oszustwem (fot. Pexels)
CERT Polska ostrzega przed nowym oszustwem (fot. Pexels)

09.03.2021 19:57, aktual.: 09.03.2021 20:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CERT Polska ostrzega przed przestępcami, którzy zamieszczają fałszywe ogłoszenia wspólnych przejazdów na portalu "BlaBlaCar". Jak wskazano we wpisie na Facebooku, celem nowej kampanii oszustów jest kradzież pieniędzy z kont ofiar.

  • Korzystasz ze wspólnych przejazdów na BlaBlaCar? Uważaj! Nasz zespół zaobserwował nowy schemat oszustwa. Przestępcy zaczęli zamieszczać na portalu BlaBlaCar fałszywe ogłoszenia wspólnych przejazdów na popularnych trasach - informuje CERT Polska.

W wpisie na Facebooku czytamy, że podróżni po zaakceptowaniu oferty otrzymują od kierowcy-oszusta wiadomość z propozycją opłaty przejazdu kartą płatniczą przez stronę internetową. Pod podanym przez cyberprzestępce linkiem znajduje się fałszywa strona przypominająca prawdziwy portal BlaBlaCar.

Z informacji podanych przez CERT Polska wynika, że strona w pierwszym kroku wymaga potwierdzenia przejazdu przez wpisanie danych osobowych, a w kolejnym podania danych karty płatniczej wraz z kodem CVV. - Podanie tych danych pozwoli przestępcom ukraść ofiarom pieniądze z konta - czytamy w specjalnym wpisie.

CERT Polska przypomina, że wszystkie podejrzane wiadomości oraz strony można zgłaszać pod tym adresem.[frame]Mobilną aplikację BlaBlaCar na Androida i iOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)