WindowsGryPrzygodoweOutlast 2

Outlast 2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Fenomenalna, pełna dreszczu i mroku kontynuacja survival horroru studia Red Barrels z 2013 roku.

Mroczna kampania

Outlast 2 to gra z gatunku survival horror, która podąża tą samą krętą ścieżką co jej poprzedniczka. Mechanika nie uległa znaczącej zmianie, więc ponownie nasz bohater staje się zwierzyna łowną, na którą polować będą przeciwnicy. Nasze zadanie wcale się nie zmieniło - będziemy uciekać, chować się, ale i niekiedy staniemy twarzą w twarz ze swoim oprawcą.

Akcja Outlast 2 rozgrywa się na rozległym terenie Supai, położonego w pobliżu Wielkiego Kanionu w amerykańskim stanie Arizona. Wcielamy się w Blake’a Langermana - dziennikarza i kamerzysty, który postanawia odwiedzić ten magiczny region wraz z żoną Lynn, rozwikłując przy okazji zagadkę śmierci pewnej kobiety. Podczas przelotu helikopterem nad miejscem zbrodni, maszyna nagle ulega katastrofie.Nasz bohater tuż po odzyskaniu świadomości pragnie usilnie odnaleźć drugą połówkę. Szybko zdaje sobie jednak sprawę, że ich helikopter rozbił się nieopodal wioski zamieszkanej przez agresywnych okultystów. Od tego momentu nasz główny bohater ma dwa cele - odnaleźć żonę i przede wszystkim …. przeżyć.

Przede wszystkim przeżyć

Mechanicznie tytuł nie odbiega za wiele od poprzedniej odsłony. Ponownie oglądamy rozgrywkę z perspektywy pierwszoosobowej. Z racji otwartego świata, nasza postać będzie mogła jeszcze lepiej wykorzystać elementy otoczenia, by zakraść się między czujnymi okultystami. Ci nie są w ciemię bici, więc przy najbardziej nadarzającej się okazji wzniosą alarm i kwestią czasu będzie, zanim nas dopadną. Nasz bohater jednak może się pochwalić świetnie wyćwiczonym ciałem, którym nie raz zmyli pościg lub wymknie się z łap myśliwych.

Jedyną bronią, z której nasz bohater może skorzystać, jest kamera. Tym razem otrzymujemy całkiem zaawansowany model, który prócz znanego wszystkim noktowizora, wyposażony jest w funkcję przybliżania / oddalania obrazu, a także wychwytywania odgłosów niższych częstotliwości. Da nam to przewagę w ciemnych pomieszczeniach, w których skradający wrogowie nie spodziewają się, że ciągle śledzimy ich ruch.

Outlast 2 to przede wszystkim mroczna i bardzo trudna gra o przetrwaniu, z częstymi i niespodziewanymi akcjami oraz elementami horroru na dosłownie każdym kroku. Granie na słuchawkach w ciemnym pokoju jest dla wielu graczy nad wyraz trudnym doświadczeniem.

Kluczowe cechy gry:

  • mroczna, gęsta historia
  • ciągłe uczucie lęku i obserwowania
  • fenomenalna ścieżka dźwiękowa
  • mocno niedoświetlone kadry
  • zaawansowany ekwipunek
  • wymagający wrogowie
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentRed Barrels
Liczba pobrań2 392
Data aktualizacji7 lip 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)