PaintSupreme ikona

PaintSupreme1.5

WindowsArchiwumProgramy archiwalnePaintSupreme
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

PaintSupreme to program do obróbki grafiki rastrowej, który warto mieć pod ręką. Jego podstawową zaletą jest możliwość pracy na warstwach i ciekawe narzędzia zaznaczenia.

Interfejs programu został zaprojektowany tak, aby jak najczytelniej prezentować narzędzia i informacje, ale jednocześnie utrzymany jest w konwencji programów do obróbki rastrowej. Możliwość pracy z nieograniczoną liczbą warstw jest ogromną zaletą programu. Warstwy można klonować, grupować i łączyć, brak na razie niestety opcji nakładania warstw (cień, iloczyn, różnica, jaśniejszy kolor itp), więc trzeba zadowolić się możliwością manipulacji kolorem na każdej warstwie osobno oraz możliwością ustawienia przezroczystości każdej warstwy.

Narzędzia zaznaczenia to nie tylko elipsa i prostokąt, ale również różdżka i lasso, dzięki którym zaznaczymy obszary według koloru, lub odręcznie. Znajdziemy tu oczywiście również podstawowe narzędzia do malowania (pędzel, próbnik i ołówek), narzędzie tekstowe i kształty wektorowe (wielokąty, krzywe odręczne). Na potrzeby retuszu znajdziemy tu również pędzel klonujący. Wszystkim pędzlom można wybrać kształty, miękkość brzegów i przezroczystość, co przy odrobinie wprawy pozwala całkiem sprawnie rysować w tym programie. Znajdziemy tu również narzędzie do rysowania gradientów, które co prawda obsługuje jedynie na gradienty dwukolorowe, ale bardzo prosto można sterować przezroczystością każdego koloru, a zanim gradient zostanie umieszczony na rysunku, dostępny jest podgląd na żywo, co nie zdarza się często.

Narzędzi typowych dla obróbki zdjęć nie znajdziemy tu wielu, ale paleta jest satysfakcjinująca. Przede wszystkim znajdziemy tu niezbędne krzywe i poziomy z możliwością modyfikacji każdego kanału osobno, balans kolorów oraz sterowanie nasyceniem barw. Znajdziemy tu również filtry usuwające szum i wyostrzające zdjęcie oraz filtry dokonujące automatycznej korekty zdjęcia, ale z tymi narzędziami należy uważać, gdyż nie mają one żadnych parametrów.

Ograniczenia wersji demonstracyjnej

Wersja demonstracyjna ma wszystkie możliwości pełnej wersji programu poza zapisem. Do dyspozycji mamy jednak opcje eksportu, więc obraz można wyeksportować w jednym z ponad 20 obsługiwanych formatów. Stracimy w ten sposób warstwy, ale jeśli to nie jest problem, wersji demonstracyjnej PaintSupreme można spokojnie używać na co dzień.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.86 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań2 757
Data aktualizacji7 lut 2014
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
PaintSupreme ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)