Pakiet biurowy iWork z obsługą AirPlay?

15.11.2010 11:20, aktual.: 15.11.2010 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że wchodzący w skład pakietu iWork program Keynote (prezentacje) będzie obsługiwał AirPlay. Funkcja ta umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych, między innymi do Apple TV.

Autorzy bloga TUAW dotarli do rzekomego e-maila Steve’a Jobsa, szefa firmy Apple. Wynika z niego, że aktualizacja programu do tworzenia prezentacji multimedialnych, Keynote, będzie obsługiwał AirPlay. Jest to usługa przeznaczona przede wszystkim do bezprzewodowego przesyłania muzyki z iTunes do głośników czy odbiorników audio-wideo. Jeśli Apple zdecyduje się na wprowadzenie obsługi AirPlay w pakiecie biurowym iWork, umożliwi to łatwiejsze przesyłanie plików między urządzeniami. Konkretnie chodzi tutaj o Apple TV, urządzenie przeznaczone do odtwarzania filmów i muzyki z komputera w telewizorze. Dzięki obsłudze AirPlay można by wyświetlać także prezentacje stworzone w Keynote - na przykład pokaz zdjęć z wakacji.

Kiedy nowa funkcja miałaby się pojawić? Możliwe, że wraz z aktualizacją pakietu iWork do wersji ’11. Jak informowaliśmy wcześniej, premiera programów biurowych firmy Apple przewidywana jest na styczeń przyszłego roku. Wtedy też wprowadzony zostanie sklep z aplikacjami dla systemu Mac OS X - Mac App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)