Pamiętacie Paszport Polsatu? Teraz możecie mieć szczepionkowy od Apple

Pamiętacie Paszport Polsatu? Teraz możecie mieć szczepionkowy od Apple
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | David Švihovec
Konrad Siwik

13.08.2021 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minister Zdrowia Adam Niedzielski twierdzi, że czasy sprzed pandemii już do nas nie wrócą – podobnie zresztą jak Paszport Polsatu. Teraz panuje moda na paszport covidowy, a kolejne kraje uruchamiają go w usłudze Apple Wallet.

Paszport covidowy w Apple Wallet po raz pierwszy został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych. Jest on dostępny po dwukrotnym przyciśnięcie przycisku zasilania. Oczywiście podobne rozwiązania funkcjonują też w krajach europejskich, ale jak dotąd były rozproszone po innych aplikacjach.

Certyfikat cyfrowy COVID-19 jest dokumentem, który umożliwia obywatelom UE podróżowanie między krajami, potwierdzając, że zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, wyleczyli się z choroby lub uzyskali negatywny wynik testu w ciągu ostatnich 48/72 godzin.

Odkąd Unia Europejska zaczęła stosować certyfikat cyfrowy COVID-19 w celu umożliwienia swoim obywatelom podróżowania między krajami, rozwiązanie pojawiło się również w urządzeniach od Apple. Hiszpania jest pierwszym krajem UE, który wspiera paszport COVID-19 w aplikacji Wallet na iPhone'a.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia mówi, że jeśli obywatele "nie mają cyfrowego certyfikatu UE COVID, mogą podróżować, ale proces uzyskania zezwolenia na pobyt w innym kraju jest wolniejszy i może wymagać dodatkowych środków, takich jak kwarantanna".

W Polsce certyfikat COVID można pobrać z poziomu portalu e-zdrowie, aplikacji mojeIKP lub mObywatela. Jednak jak zauważa portal PCWorld, również w można także wygenerować cyfrową wersję paszportu kompatybilną z Apple Wallet.

W tym celu należy wejść na stronę getcovidpass.eu i kliknąć Create Yours. Następnie trzeba zezwolić aplikacji na dostęp do aparatu i zeskanować swój kod QR z klasycznego paszportu szczepionkowego. Po tym procesie powinien być dostępny w urządzeniach od Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)