Przeglądarki mobilne też wiele potrafią
liczba publikacji: 7pierwszy wpis: 10 Grudnia 2012ostatni wpis: 29 Kwietnia 2013

Ta seria jest rozwinięciem serii Niedoceniane przeglądarki. Opisuję w niej możliwości mało popularnych przeglądarek mobilnych.

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: Dolphin Browser – mów do mnie i mnie dotykaj

Standardowe przeglądarki odchodzą powoli w niepamięć. Coraz więcej ludzi jest mobilna i chce mieć dostęp do Internetu wszędzie. Smartfony na dobre zagościły w naszych kieszeniach i zawładnęły naszymi umysłami. Używanie mobilnych przeglądarek jest coraz popularniejsze. To one dają nam szansę na bieżąco dowiadywać się o ważnych wydarzeniach, przeglądać pocztę czy po prostu nie spać na nudnym wykładzie. Okazuje się że okno na świat może istnieć nie tylko w murach, które nazywamy domem.

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: Maxthon Browser - z głową w chmurach

Przeglądarka Dolphin, o której pisałem ostatnio, próbowała zdobyć serce użytkowników dzięki obsłudze gestami czy głosem. Przeglądarka Maxthon ma wiele cech z nią wspólnych, jednak próbuje rozpieszczać swojego użytkownika nieco innym elementem. Wersja desktopowa tej przeglądarki jest moim zdaniem warta uwagi. Czy równie dobra jest jej wersja mobilna ? I czy może zawalczyć o miejsce na podium wśród przeglądarek na urządzenia z dotykowym wyświetlaczem ?

Interfejs przeglądarki jest bardzo podobny jak w Dolphinie.

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: UC Browser – potrójna siła czy potrójna porażka ?

UC Browser to przeglądarka, którą pokochało ponad 400 milionów użytkowników na całym świecie. Jednak po głębszej analizie strony WWW producenta okazuje się, że 85% użytkowników to mieszkańcy Państwa Środka. Reszta użytkowników czyli blisko 60 milionów to użytkownicy innych krajów, w tym m.in. USA, Kanady, Brazylii, Indii czy Rosji. Niestety w Polsce nie ma ona zbyt dużej liczby użytkowników i pewnie dlatego nie powstała wersja polskojęzyczna tej przeglądarki.

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: Boat Browser – czy płynie z nami kapitan?

„Bierz łódź i surfuj po świecie” to hasło, które przyświeca twórcom Boat Browser’a. Łódź jest bardzo dobrze wyposażona, a jej kierowanie niezwykle proste. Czy każdy może ją obsługiwać ? Oczywiście że tak, pod warunkiem, że spełni kilka wymogów. Nie można mieć choroby morskiej, trzeba być żądnym wiedzy lub rozrywki i co najważniejsze posiadać zielonego robota (warunek konieczny), bo producent pomyślał tylko o takich użytkownikach. Jak spełniasz wszystkie wymagania pędź do sklepu Google i odbierz darmowy egzemplarz swojego Boat Browser’a.

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: Firefox i Puffin Web Browser – dodatki i flash

Jak mieć idealną przeglądarkę ? Tutaj mamy dwie możliwości: napisać ją samemu lub szukać, szukać i liczyć, że trafi się na ideał. Ale komu chciałoby się pisać program tylko dla siebie samego. Więc wracamy do drugiego pomysłu ? Na to się zapowiada. Przeglądarką, która po części może spełnić wymagania stawiane przez wymagającego użytkownika jest Firefox. Nazywa się dokładnie tak samo jak popularna wersja dla desktopów. Ta sama jest też logika twórcy w przypadku tych dwóch produktów. O tym trochę poniżej.

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: Light Browser, Lighting Browser & Ultralight Browser – starcie tytanów wagi piórkowej

Nie przypadkowo w tytule tej części serii o mobilnych przeglądarkach znalazło się trzy razy słowo „light”. Mamy jogurty, dżemy, a nawet czekolady o obniżonej zawartości cukru. Aby użyć takiego określenia, dany produkt żywieniowy powinien mieć obniżoną o 30% wartość energetyczną w stosunku do tradycyjnego odpowiednika ( zgodnie z Rozporządzeniem NR 1924/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności z dnia 20 grudnia 2006 roku).

Przeglądarki mobilne też wiele potrafią: Flash Browser, iLunascape & Super Fast Browser – piękne jak iPhone

iPhone jaki jest każdy widzi. Jest on oznaką stylu i zasobnego portfela. Steve Jobs promował je jako urządzenie „piękne” i wyróżniające się na tle innych smartfonów prostotą i elegancją wykonania. Idealnie do jego design pasują trzy przeglądarki internetowe: Flash Browser, iLunascape oraz Super Fast Browser. Niestety pracują na systemie, na którym iPhone nigdy nie będzie pracować (nie zniży się do tego poziomu).