Panasonic JZ2000 OLED - flagowy TV na 2021 z HDMI 2.1. Wreszcie!

Panasonic JZ2000 OLED - flagowy TV na 2021 z HDMI 2.1. Wreszcie!

fot. Panasonic
fot. Panasonic
11.01.2021 21:02

Panasonic ogłosił telewizor JZ2000 OLED, następcę modelu HZ2000. Ma być to najbardziej "kinowy" odbiornik na rynku, a jednocześnie wreszcie zadowolić najbardziej wymagających graczy przez wprowadzenie złącz HDMI 2.1 wraz z obsługą 4K120FPS i VRR.

Panasonic wchodzi w świat AI, które usprawni obraz

Japoński gigant po raz pierwszy wprowadził w swoim telewizorze procesor wspomagany algorytmami sztucznej inteligencji. Nazywa się "HCX Pro AI Processor" - ma on uwypuklić walory obrazu stosownie do oglądanego typu treści.

Wprowadzenie takiego rozwiązania może wydać się przeciwne do ugruntowanej do tej pory filozofii firmy stawiającej na doznania zgodne z wizją reżysera. Całe szczęście - użytkownicy w razie potrzeby te usprawnienia będą mogli wyłączyć.

Aby zapewnić najwyższe możliwe pokrycie kolorów Panasonic ponownie zaangażował kolorystę z Hollywood, Stefana Sonnenfelda. Ekspert od obrazu zadbał, aby JZ2000 zapewniał jak najbardziej kinowe doznania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Model JZ2000 używa specjalnie podrasowanej przez Panasonic matrycy Master HDR OLED Professional Edition, która zapewnia wyższe wartości jasności HDR - zarówno szczytowe, jak i średnie.

Producent usprawnił także system audio z Dolby Atmos, który teraz oprócz głośników skierowanych ku przodowi i górze, ma dodatkowe jednostki boczne. Powinny one jeszcze mocniej zaakcentować efekt Atmos (jego właściwości dokładnie wyjaśniałem na siostrzanej Gadżetomanii).

JZ2000 OLED wreszcie zadowoli graczy - dzięki HDMI 2.1

Najważniejszą zmianą na 2021 r. w porównaniu do flagowego modelu HZ2000 z roku poprzedniego jest oczywiście wprowadzenie HDMI 2.1 (nie wiemy na razie w ilu portach), a co za tym idzie obsługi rozdzielczości 4K przy płynności 120 FPS wraz z mechanizmem stabilizowania płynności VRR, oraz dźwiękiem HDMI eARC i automatycznym trybem gry (ALLM). Korzyści tych wszystkich funkcji dla graczy związanych z HDMI 2.1 wytłumaczyłem tutaj.

Producent zachwala również, że poczynił wszelkich starań, aby zminimalizować opóźnienia w grach (input lag) do absolutnego minimum - choć prawdziwe wartości poznamy dopiero przy niezależnych testach.

Nie zabraknie tutaj także rozwiązań takich jak Dolby Vision IQ (wyjaśniałem tu) oraz HDR10+ Adaptive. Sprawią one, że oglądając obraz z Dolby Vision lub HDR10+ - nasz telewizor korzystając z czujników światła otoczenia rozjaśni dodatkowo obraz, co przyda się, gdy nie oglądamy treści w kompletnym zaciemnieniu.

Panasonic JZ2000 OLED ma trafić do sklepów latem 2021 r. w 55- i 65-calowych wersjach. Ich cena jest na razie nieznana, ale jako "flagowiec" tak ceniącej się marki - na pewno nie będzie niska. Poprzednik, HZ2000, nadal kosztuje od 10 899 do 13 999 zł (stan na 11.01.2021).

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)