Panel sterowania zniknie najpewniej już w Redstone 2. Będziecie tęsknić?

Panel sterowania zniknie najpewniej już w Redstone 2. Będziecie tęsknić?13.10.2016 13:54
Panel sterowania zniknie najpewniej już w Redstone 2. Będziecie tęsknić?

Zniknięcie Panelu sterowania, wykorzystywanego od lat menu ustawień Windowsa, jest bliskie. Już od pewnego czasu było wiadomo, że ten moment musi w końcu nadejść, pierwsze wzmianki od przedstawicieli Microsoftu padły jeszcze w pod koniec zeszłego roku. Dziś wiemy już na ten temat więcej.

Panel sterowania w dobie Windows 10 to dla Microsoftu już raczej relikt, który korporacja najchętniej definitywnie zastąpiłaby panelem Ustawień. Problemem jest tu przede wszystkim utrudniona nawigacja po Panelu sterowania w przypadku urządzeń z niewielkim wyświetlaczem czy ekranem dotykowym. Problem dotyczy zresztą także innych interfejsów aplikacji Win32, jednak niewiele z nich służy obsłudze tak ważnych funkcji, jak Panel sterowania.

Nie od razu Kraków zbudowano. Zamiast zniknięcia Panelu sterowania z kompilacji na kompilację, Microsoft musi przyzwyczajać użytkowników, którzy dotąd nie przekonali się do nowych ustawień. Może to robić na przykład poprzez skrupulatne ograniczanie nie tylko widoczności, ale także dostępu do tradycyjnego panelu. A to ma już miejsce w najnowszej kompilacji testowej Windowsa 10 Redstone 2.

W kompilacji 14942 nie uświadczymy już bowiem możliwości wywoływania Panelu sterowania za pomocą skrótu klawiszowego Win + X – stanowił on ekwiwalent kliknięcia prawym przyciskiem myszy na ikonę Menu Start. Redstone 2, kolejna po Rocznicowej, duża aktualizacja Windowsa-jako-usługi, ma trafić do użytkowników wiosną przyszłego roku. Czy to właśnie wtedy Microsoft postawi wszystko na nowy panel Ustawień?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (184)