WindowsGrafikaNarzędzia dla fotografówPanolapse
Panolapse ikona

Panolapse1.25

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Panolapse to niewielka aplikacja graficzna kierowana do fotografów. Przy jej użyciu możliwe jest tworzenie filmów poklatkowych (tzw. timelapsów) ze zbioru zdjęć bez konieczności posiadania profesjonalnego (i często bardzo drogiego) sprzętu.

Filmy i animacje poklatkowe (timelapsy) to materiały wideo tworzone na bazie specjalnie przygotowanych fotografii wybranego kadru. Technika ta wymaga stworzenia często bardzo dużej ilości zdjęć w różnych odstępach czasu, a następnie ich odpowiedni montaż i wyświetlenie w przyspieszonym tempie. Praca nad timelapsami wymaga od użytkownika posiadania odpowiedniej wiedzy, a także kosztownego sprzętu (aparat cyfrowy, statyw i szyny). Złotym środkiem dla amatorów animacji poklatkowych jest aplikacja Panolapse, pozwalająca w wygodny sposób i przy użyciu standardowych aparatów oraz lustrzanek cyfrowych tworzyć naprawdę ciekawe i efektowne materiały wideo.

Program daje użytkownikowi możliwość wzbogacania standardowych animacji poklatkowych w różnego rodzaju ciekawe efekty, których wykonanie w standardowych warunkach wymaga posiadania takiego sprzętu jak profesjonalne statywy oraz szyny. Z jego pomocą wprowadzimy do naszych filmików efekty przemieszczania kamery, realizowanie nie tylko przy użyciu powiększenia jego odpowiednich obszarów, ale również złożonej symulacji perspektywy. Panolapse dysponuje całym szeregiem funkcji i narzędzi, mających na celu sprawne manipulowanie różnymi atrybutami fotografii.

Inne zastosowania aplikacji to możliwość tworzenia animacji ze zdjęć panoramicznych. Gotowe projekty wyeksportowane mogą zostać do plików w formatach JPG, MP4 oraz MOV. Do tworzenia zdjęć, które następnie zostaną poddane obróbce w Panolapse, jego twórca zaleca wykorzystanie obiektywów szerokokątnych.

Uwaga!

  • Program w wersji darmowej umożliwia pracę ze zdjęciami o maksymalnej rozdzielczości 1280x720 pikseli. Chcąc ominąć wspomniane ograniczenie należy wykupić licencję(https://www.panolapse360.com/store.php), której koszt to 69,95 USD.
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentPatrick Shyu
Liczba pobrań12 556
Data aktualizacji4 gru 2015
Rozmiar pliku40.66 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Panolapse ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)