WindowsNarzędziaArchiwizacja danychParagon Drive Backup

Paragon Drive Backup9.0 Free Edition

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Paragon Drive Backup 9 Free Edition to bezpłatne (do zastosowań domowych) narzędzie, którego zadaniem jest zabezpieczanie danych przed ich utratą na skutek m.in. awarii sprzętu, oprogramowania lub systemu operacyjnego. Oferuje ono zestaw podstawowych funkcji do tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych.

Program stanowi darmowy i ograniczony funkcjonalnie wariant rozbudowanego narzędzia Drive Backup 9 Personal. Pomimo, iż oferuje jedynie zestaw podstawowych funkcji to doskonale sprawdza się w domowych warunkach podczas codziennej ochrony danych użytkownika. Z pomocą Paragon Drive Backup 9 Free Edition możliwe jest tworzenie kopii zapasowych całych dysków lub wybranych partycji, wykonywanie backupów w czasie rzeczywistym (technologia Hot Backup), bez konieczności przerywania pracy na komputerze oraz sprawdzanie poprawności archiwów z kopiami zapasowymi. Podobnie jak w przypadku wykonywania backupów, również ich przywracanie odbywać się może w różnej kombinacji dysków i partycji, także z jednego archiwum. Dodatkowo narzędzie pozwala tworzyć tzw. rozruchowe dyski ratunkowe (USB, CD, DVD), które posłużyć mogą do uruchamiania systemu operacyjnego niezdolnego do rozruchu.

Wśród obsługiwanych przez Paragon Drive Backup 9 dysków i nośników wymiennych znajdziemy dyski twarde ATA (IDE, SATA), SCSI, wszystkie poziomy kontrolerów SCSI, IDE i SATA RAID, urządzenia USB 1.x/2.0 i IEEE 1394 (FireWire) oraz wszelakiego rodzaju karty pamięci. Program wspiera systemy plików NTFS (v1.2, v3.0, v3.1), FAT16/32, Linux Ext2FS/Ext3FS/Swap oraz HFS.

Narzędzie dostępne jest w polskiej wersji językowej. Jego obsługę dodatkowo uprasza interfejs graficzny oparty na kreatorach oraz system pomocy kontekstowej.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.610 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań13 626
Data aktualizacji13 maj 2011
Rozmiar pliku72.25 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)