WindowsArchiwumProgramy archiwalneParallels Desktop

Parallels Desktop4.0.6630.449744

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Parallels Desktop to oprogramowanie do uruchamiania jednej lub kilku wirtualnych maszyn w ramach jednego fizycznego komputera.

Wirtualna instancja korzysta w takim przypadku z zasobów sprzętowych komputera-matki, ale zachowuje się i jest widoczna z zewnątrz jak zupełnie niezależny system. Parallels Desktop to rozwiązanie korzystające z dopiero wchodzącej pod strzechy technologii Hypervisor znacznie zwiększającej możliwości wirtualizacji. Ponadto program potrafi wykorzystać architekturę Intel VT i AMD Pacifica.

Na uwagę zasługuje też polska wersji językowa aplikacji. Wśród obsługiwanych systemów-gości znajdują się wszystkie wersje Windows od 3.11, popularne dystrybucje systemów Linux takie jak Red Hat, SuSE, Mandriva, Debian and Fedora Core, jak również FreeBSD, systemy OS/2, eComStation oraz MS-DOS.

Lista nowości w wersji 4.0:

    • wsparcie dla wirtualizacji 64-bitowych systemów gości - wirtualizuje do ośmiu jednostek CPU - możliwość przypisania maszynie wirtualnej aż do 8 GB pamięci RAM - wsparcie dla technologii Intel EPT oraz FlexPriority - obsługa wirtualnych dysków o pojemności do 2 TB - wsparcie do 16 wirtualnych kart sieciowych - bootowanie PXE - snapshoty i dyski typu undo - szablony maszyn wirtualnych - narzędzie wspomagające proces migracji typu P2V - publikowanie na systemie hosta wirtualizowanie aplikacji - kompresja obrazów maszyn wirtualnych - obsługa z poziomu wiersza poleceń oraz SDK
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.85 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań9 899
Data aktualizacji10 gru 2009
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)