WindowsArchiwumProgramy archiwalnePC Tools AntiVirus

PC Tools AntiVirus9.1.0.2898 Free Edition

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

PC Tools AntiVirus Free Edition to darmowa odmiana programu antywirusowego przeznaczonego do ochrony komputera przed wirusami i innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu (konie trojańskie, robaki, spyware).

Mechanizm ochrony w czasie rzeczywistej oferowany przez PC Tools AntiVirus Free jest mocno okrojony w stosunku do płatnych edycji programu. Producent pozostawił aktywne dwa moduły - Email Guard skanujący i usuwający niebezpieczne załączniki w przychodzącej i wychodzącej poczcie elektronicznej oraz File Guard monitorujący komputer w poszukiwaniu zainfekowanych plików. Ostatni z wymienionych blokuje również próby otwarcia niebezpiecznych załączników wiadomości e-mail. Nie zabrakło również mechanizmu harmonogramu zadań, umożliwiającego uruchamianie zautomatyzowanych zadań w wyznaczonych terminach, a także kwarantanny, w której umieszczane są potencjalnie szkodliwe elementy.

PC Tools AntiVirus Free Edition dobrze sprawdza się podczas ochrony starszych komputerów, dysponujących ograniczonymi partiami zasobów systemowych - w głównej mierze procesora oraz pamięci RAM. Do sprawnej pracy z programem wystarczy komputer z procesorem o częstotliwości 1GHz i 1GB pamięci RAM. W ustawieniach programu obniżyć można priorytet skanowania, a także dodatkowo określić poziom ochrony i obciążenie zasobów systemu. PC Tools AntiVirus Free Edition oferuje funkcję Secure Community, która daje możliwość przesyłania do analizy w laboratoriach PC Tools potencjalnie szkodliwe komponenty, wykryte podczas skanowania systemu. Na uwagę zasługuje również opcja wyboru rozmiaru bazy danych modułu antywirusowego, pozwalająca dostosowywać rozmiar i ilość danych pobieranych z Internetu przez mechanizm automatycznych aktualizacji Smart Update.

Płatne wersje narzędzi zabezpieczających firmy PC Tools oferują dodatkowo system blokady dostępu do zainfekowanych witryn internetowych, moduł wykrywania i blokowania rootkitów, monitor ustawień połączeń komputera z Internetem, moduł sprawdzający pobierane pliki i aplikacje przy użyciu sieci serwerów Cloud, monitor plików cookie, moduł ochrony przeglądarek internetowych czy mechanizm wykrywania podejrzanych zachowań plików.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się PC Tools AntiVirus Free Edition w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.2132 oceny
Twoja ocena
ProducentPC Tools
Liczba pobrań289 988
Data aktualizacji13 mar 2013
Rozmiar pliku3.94 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (367)