PC Wizard2014.2.14

WindowsNarzędziaIdentyfikacja sprzętu i oprogramowaniaPC Wizard
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

PC Wizard to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi, służących do identyfikacji oraz analizy sprzętu i oprogramowania zainstalowanego w komputerze. Stworzone zostało w 1996 roku przez autora popularnego CPU-Z i od tego czasu jest nieustannie rozwijane, dzięki czemu charakteryzuje się obsługą zarówno starszych, jak również najnowszych podzespołów komputerowych.

Program dostarcza szczegółowych informacji o takich komponentach jak płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne i dźwiękowe, dyski twarde, napędy CD/DVD, drukarki, interfejsy sieciowe, pendrive'y i karty Flash, a nawet BIOS-ie oraz systemie i jego konfiguracji - usługach, bibliotekach, aktualizacjach, oprogramowaniu Microsoft, DirectX-ie, wydajności sprzętu i wielu innych. Z poziomu PC Wizarda podglądniemy wszelakie pliki systemowe, m.in. Config.nt, Autoexec.nt, Detlog.txt, Bootlog.txt, System.ini, Win.ini, Config.dos, Autoexec.dos itp., oraz uzyskamy dostęp do haseł używanych w takich aplikacjach jak Outlook, Internet Explorer, MSN Messenger i podczas połączeń Dialup. Narzędzie pozwala również na odczyt aktualnych danych z czujników (o ile dysponuje nimi posiadany sprzęt), tj. temperatura, napięcia czy też prędkość obrotowa wentylatorów.

Poza samą identyfikacją sprzętu PC Wizard oferuje także zestaw benchmarków, pozwalających na testowanie ogólnej wydajności całego komputera, a także procesora, pamięci RAM, układu graficznego, dysku i napędów. Ponadto z ich pomocą przetestujemy wydajność sprzętu np. podczas kompresowania plików MP3. Po zakończeniu pracy benchmarków wyświetlane są wykresy, prezentujące poszczególne parametry pracy oraz osiągnięta liczba punktów. Zgromadzone informacje można wydrukować, zapisać do plików TXT, RTF, HTML, PDF lub CSV oraz wysłać za pośrednictwem maila.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-13 ocen
Twoja ocena
ProducentCPUID
Liczba pobrań35 891
Data aktualizacji19 mar 2015
Rozmiar pliku4.71 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)