Pełny Microsoft Office trafi do Windows Store – i będzie działać na Windows Cloud?

Pełny Microsoft Office trafi do Windows Store – i będzie działać na Windows Cloud?
Mariusz Błoński

09.02.2017 23:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z Windows 10 Anniversary Update Microsoft zaprezentował Desktop App Converter, dzięki któremu starsze programy mogły trafić do Windows Store. Twórcy oprogramowania na win32 mogli też skorzystać z niektórych nowoczesnych rozwiązań, jakie pojawiły się w najnowszym OS-ie.

Teraz, jak nieoficjalnie dowiedzieli się redaktorzy serwisu MSPoweruser, koncern z Redmond przygotowuje pełne wydanie Microsoft Office dla Windows Store. Co prawda niektóre aplikacje znanego pakietu biurowego trafiły do wspomnianego sklepu już przed rokiem, jednak tym razem ma być to cały w pełni funkcjonalny kombajn biurowy, w formie aplikacji uniwersalnych. Podobno ma on zadebiutować po udostępnieniu Windows 10 Creators Update, zatem Microsoft Office w Windows Store znajdziemy prawdopodobnie w okolicach kwietnia bieżącego roku.

Obraz

Z doniesień wynika, że Microsoft nie miałby już się skupiać się tak mocno jak dotychczas na aplikacjach Office Mobile dla Windows 10. Nawet jednak jeśli to prawda, to ich użytkownicy nie mają powodów do zmartwień. Aktualizacje wciąż będą publikowane co miesiąc.

Możliwość dodawania w ten sposób aplikacji win32 do Windows Store oraz prace nad Windows 10 Cloud coś może łączyć – mogłaby to być część większej strategii Microsoftu, mającej na celu zachęcenie twórców programów na win32, by dodawali je do microsoftowego sklepu. Miałaby ich do tego zachęcić ewentualna możliwość instalowania ich aplikacji w Windows 10 Cloud, a co za tym idzie, więcej potencjalnych klientów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)