AndroidGryLogiczne i karcianePengle
Pengle ikona

Pengle2.4.3

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Pengle to gra logiczna w ramach znanej serii, gdzie ponownie przyjdzie nam łączyć minimum po trzy elementy o takiej samej barwie lecz tym razem będzie się to odbywało na urządzeniach przenośnych z systemem Android.

Wcielamy się w małego, sympatycznego, ale bardzo cwanego na swój sposób pingwinka Pete, któremu przydzielono zadanie wysprzątania całego Oceanu z odpadów i zanieczyszczeń. Wybieramy się zatem z naszym nielotem w podróż dookoła świata towarzysząc i pomagając mu jednocześnie w jego szczytnej misji.

Głównym zadaniem gracza jest wyeliminowanie konkretnych („zanieczyszczonych”) fragmentów planszy poprzez dopasowanie względem siebie takich samych motywów skrzętnie wymieszanych i porozrzucanych po całej planszy gry. Ułożenie takich samych kwadratów obok siebie skutkuje ich zniknięciem, przygotowaniem miejsca dla kolejnych segmentów oraz zwiększaniem dorobku punktowego. Im dłuższe, jednokolorowe ciągi, tym wspanialsza za nie nagroda w postaci różnych „pomagajek”.

Sporym utrudnieniem jest z góry określona, ograniczona liczba ruchów oraz barykadowanie terenów do „oczyszczenia” przez co występuje konieczność nawet kilkakrotnego ich zbicia celem ostatecznego wykluczenia. Ponadto zdarza się często, że plansza zarasta wodorostami, zachodzi planktonem lub opanowana zostaje przez nieznośne kałamarnice czy rekiny.

Gra posiada 57 światów i 855 układów (wersja 1.3.6) o stale zwiększającym się stopniu trudności, a wprowadzony system mikropłatności ma za zadanie pomóc w dotarciu w najdalsze zakamarki gry. Zdarzają się jednak gracze, którzy bez dodatkowych wspomagaczy potrafili dojść aż do 440 układu ;-).

Tytuł stanowi ciekawe połączenie aspektów logicznych z umiejętnością rozumowego myślenia, planowania i podejmowania właściwych decyzji. Dodatkowo od gracza wymagana jest dobra spostrzegawczość i koncentracja przez co pozycja ta powinna przypaść do gustu zwolennikom łamigłówek.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentCookApps
Liczba pobrań283
Data aktualizacji20 lis 2023
Rozmiar pliku33.00 MB
System operacyjnyAndroid 5.1 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Pengle ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)