Pentagon szuka cyberprzestępców. 10 mln dolarów nagrody za pomoc

Pentagon szuka cyberprzestępców. 10 mln dolarów nagrody za pomoc06.11.2021 16:34
Departament Obrony USA próbuje namierzyć cyberprzestępców
Departament Obrony USA próbuje namierzyć cyberprzestępców
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

Departament Obrony USA wyznaczył nagrodę w wysokości 10 mln dolarów za pomoc w znalezieniu przywódcy DarkSide. Według Waszyngtonu grupa cyberprzestępców odpowiada za groźne ataki cybernetyczne, w tym za atak na Colonial Pipeline, liczne banki i kancelarie prawne.

Departament Obrony USA w czwartek, 4 listopada opublikował komunikat, w którym poinformował o wysokiej nagrodzie za pomoc w ujęciu cyberprzestępców. Osoba, która przyczyni się do ujęcia osoby zarządzającej grupą DarkSide, może liczyć na 10 mln dolarów, czyli blisko 40 mln złotych.

Pentagon szuka przywódcy DarkSide

"Oferując tę ​​nagrodę, Stany Zjednoczone demonstrują swoje zaangażowanie w ochronę ofiar oprogramowania ransomware na całym świecie przed wykorzystaniem przez cyberprzestępców" – można przeczytać w oświadczeniu Pentagonu.

Waszyngton zaoferował również nagrodę w wysokości 5 mln dolarów za informacje, które pozwolą na aresztowanie lub skazanie osób, które pomagały w atakach cybernetycznych DarkSide lub planują przyłączyć się do realizowanych przez nią kampanii.

Przypomnijmy, grupa DarkSide zazwyczaj działa według podobnego scenariusza. Najpierw hakerzy włamują się do sieci danej firmy lub instytucji w celu zaszyfrowania jej danych, a następnie zgłaszają żądanie okupu za ich zwrot. W większości wypadków oczekują zapłaty w kryptowalutach, co ma utrudnić ich ewentualne namierzenie. Po zapłaceniu okupu przekazują cyfrowy klucz do odblokowania danych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)