Philips na IFA 2018: nowe telewizory OLED z Androidem i Alexa do sterowania głosowego

Philips na IFA 2018: nowe telewizory OLED z Androidem i Alexa do sterowania głosowego
Oskar Ziomek

30.08.2018 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach IFA 2018 nie zabraknie również Philipsa. Producent przygotował dla odwiedzających ciekawe nowości, w tym przypadku związane przede wszystkim z telewizorami. Już wkrótce na rynku pojawią się nowe odbiorniki OLED, ale uwagę warto poświęcić także aspektowi oprogramowania. Philips planuje rozszerzyć możliwości swoich obecnych telewizorów o obsługę asystentki głosową autorstwa Amazonu, a chodzi oczywiście o Aleksę.

Dzięki opracowaniu autorskiego oprogramowania, asystentka jest zdolna kontrolować za pośrednictwem urządzeń Alekxa telewizory Philipsa, które wyposażono w Androida. Funkcja trafi do wszystkich tegorocznych telewizorów z Androidem oraz do modeli z zeszłego roku, które wyposażono w procesor przetwarzania obrazu P5. Obsługa asystentki pojawi się dzięki aktualizacji oprogramowania do Androida Oreo. Ma się ona pojawić na odbiornikach Philipsa jeszcze tego roku. W dniu premiery Alexa będzie obsługiwać komendy po angielsku i niemiecku, ale nie wyklucza się, że z czasem lista obsługiwanych języków zostanie rozszerzona.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas targów Philips będzie także prezentować nowe telewizory. Zapowiadany model to OLED 803, który w Polsce będzie dostępny w dwóch wersjach: z ekranem o przekątnej 55 oraz 65 cali. Nowe odbiorniki to między innymi wzrost jasności do 1000 Nitów, nowy procesor przetwarzania obrazu (druga generacja procesora P5) oraz obsługa HDR10+. Ponadto w telewizorach znajdzie się również nowa funkcja Perfct Natural Reality, która inteligentnie zwiększa kontrast, by upodobnić materiały nagrane w standardowej rozpiętości tonalnej do tych zarejestrowanych jako HDR.

Od strony oprogramowania warto zwrócić uwagę na zainstalowanego Androida, za którego wydajność będzie odpowiadać procesor z czterema rdzeniami i wspomnianą już obsługę Alexy oraz Asystenta Google (choć dopiero po aktualizacji do Androida Oreo za kilka miesięcy). Jak przystało na telewizory Philipsa, również opisywane tu odbiorniki zostaną wyposażone w trójstronną funkcję Ambilight, która dba o podświetlenie obszaru za ekranem, dynamicznie dobierając kolorystykę zależnie od wyświetlanych w danej chwili materiałów na monitorze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto również dodać, że telewizory nie będą jedynymi nowościami Philipsa. Producent przygotowuje również pokaz możliwości szeregu nowych ekranów komputerowych, w tym modelu o przekątnej 34 cali i rozdzielczości 5120×2160 pikseli o proprcjach 21:9 oraz wielu modelu, które można podłączać do komputerów za pomocą USB typu C.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)