PhotoEngine1.1.400.438

WindowsGrafikaTworzenie obrazów HDRPhotoEngine
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Oloneo PhotoEngine to program stanowiący połączenie ciemni cyfrowej i narzędzia do tworzenia obrazów HDR. Poza możliwością profesjonalnego wywołania plików RAW z aparatu cyfrowego PhotoEngine oferuje ogromne możliwości w zakresie mapowania tonów, usuwania szumów oraz modyfikacji oświetlenia sceny, również na obrazach w formacie JPG.

Możliwości wywoływania zdjęć nie ograniczają się do korekty ekspozycji i kolorów. Mamy tu do dyspozycji również bardzo przydatną funkcję ustawiania balansu bieli na podstawie punktu na zdjęciu, możliwość operowania krzywymi koloru oraz precyzyjne narzędzia pozwalające na kontrolę jasności i nasycenia barw. Nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko jedno zdjęcie, z użyciem tego programu można już przy wywoływaniu stworzyć obraz HDR (w przypadku pliku JPG będzie to pseudo-HDR) z użyciem narzędzia HDR ToneMap.

Jeśli do dyspozycji mamy więcej niż jedno zdjęcie tej samej sceny (RAW lub JPG), możemy skorzystać z narzędzi HDR DeNoise i HDR ReLight. HDR DeNoise automatycznie dopasowuje położenia zdjęć, a następnie przetwarza dostępne ujęcia, aby maksymalnie zlikwidować szumy spowodowane na przykład wysokim ISO i słabymi warunkami oświetleniowymi. Narzędzie HDR ReLight jest szczególnie godnym uwagi komponentem programu, gdyż daje pełną kontrolę nad znajdującymi się na zdjęciach źródłami światła. Po złożeniu plików oświetlonych w różny sposób w obraz HDR moduł analizuje oświetlenie automatycznie i daje użytkownikowi kontrolę nad temperaturą i mocą światła z każdego źródła, co pozwala nawet na zamianę zdjęcia zrobionego w dzień w nocne. Niestety ten moduł nie posiada możliwości ułożenia zdjęć, więc przy przygotowywaniu do pracy z nim warto skorzystać ze statywu. Wynikowe projekty tych dwóch modułów można potraktować w taki sam sposób, jak wszystkie otwarte w programie zdjęcia, i skorzystać z parametrów wywoływania oraz z HDR ToneMap. Aby w pełni zrozumieć działanie modułów, warto zapoznać się z filmami instruktażowymi z kanału Oloneo na YouTube.

Na uwagę zasługuje również sposób zapisywania historii edycji zdjęcia. Do projektu stworzonego w PhotoEngine trafia nie tylko obecny stan zdjęcia, ale również wszystkie zmiany i wersje obrazu. Ciekawą funkcją jest możliwość odtworzenia wszystkich kroków oraz interaktywny podgląd. Satysfakcjonującą wersję obrazu można wyeksportować w formatach TIFF i JPG.

Uwaga!

Wersja 1.0 Beta programu zakończy działanie o północy 1 czerwca 2011.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.04 oceny
Twoja ocena
ProducentOloneo SAS
Liczba pobrań919
Data aktualizacji23 maj 2016
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)