MacOSGrafikaTworzenie obrazów HDRPhotomatix Pro
Photomatix Pro ikona

Photomatix Pro6.3

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Photomatix Pro to zaawansowany program do tworzenia obrazów HDR, który przetworzy zarówno kilka przygotowanych wcześniej zdjęć, jak i jeden plik RAW, z którego można uzyskać obraz pseudo-HDR. W programie można ponadto usunąć „duchy” i sterować obrazem ręcznie lub skorzystać z predefiniowanych ustawień.

Photomatix Pro może pracować z jednym lub kilkoma zdjęciami, zarówno zapisanymi jako JPEG, jak i RAW z aparatu cyfrowego. Przed złożeniem kilku ujęć w jeden obraz HDR można usunąć „duchy” (ślady po ruszających się obiektach), szum i aberracje chromatyczne, a także wybrać sposób dopasowywania do siebie zdjęć.

Przy wybieraniu efektu końcowego obrazu można skorzystać z mapowania tonów lub składania ekspozycji i sterować parametrami algorytmów bądź wybrać jeden z proponowanych stylów. Ponadto każdy z trybów daje dostęp do ustawień zaawansowanych, a w pływającym okienku można obejrzeć histogram obrazu.

Gdy efekt końcowy będzie zadowalający, można wyrenderować obraz i nałożyć na niego końcowe poprawki barw, kontrastu i ewentualnie wyostrzyć. Po tych zabiegach pozostaje zapisać obraz jako JPEG lub TIFF.

Wersja demonstracyjna programu pozwala na wykonanie wszystkich kroków, ale na zdjęciu końcowym umieści znak wodny.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentHDRsoft
Liczba pobrań215
Data aktualizacji24 sie 2021
Rozmiar pliku34.37 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Photomatix Pro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)