Piątek 13. szczęśliwy dla posiadaczy Samsunga Galaxy S7/Edge: dostaną Androida 7.0

Piątek 13. szczęśliwy dla posiadaczy Samsunga Galaxy S7/Edge: dostaną Androida 7.0

Piątek 13. szczęśliwy dla posiadaczy Samsunga Galaxy S7/Edge: dostaną Androida 7.0
Redakcja
13.01.2017 20:59, aktualizacja: 13.01.2017 21:15

Na ten dzień wszyscy posiadacze Galaxy S7/S7 Edge wyczekiwali z niecierpliwością, a wbrew starym przesądom ten piątek 13-tego, okazał się wręcz szczęśliwy. Flagowe smartfony Samsunga otrzymują dziś oficjalną aktualizację do Androida Nougat. Niestety jednak nie najnowszego.

Dziś na Galaxy S7 oficjalnie zadebiutował Android 7.0 Nougat. Jego testy trwały dość długo – ich zakończenie planowano na połowę grudnia 2016, lecz tak się nie stało. Prace nad systemem potrwały do końca ubiegłego roku. Nie wydano jednak żadnego oficjalnego komunikatu o dostępności. Co prawda od paru dni w Sieci mówiło się, że aktualizacja systemu najmocniejszych smartfonów Samsunga miałyby się pojawić 17 stycznia, ale nie było to nic pewnego.

Samsung zrobił nam niespodziankę i przyspieszył ten proces (aż) o 4 dni. Nowa wersja systemu ma co najmniej 214 MB, ale takich rozmiarów aktualizację otrzymają tylko Ci, którzy uczestniczyli w publicznych testach. Pozostali użytkownicy, korzystający z Marshmallowa, dostaną sporo większy obraz systemu. Tyle że nie tego, którego się spodziewaliśmy.

Według wcześniejszych doniesień, topowe urządzenia z 2016 miały od razu otrzymać najnowszą wersję Androida, tj. 7.1.1. Tak się nie stało – zamiast tego posiadaczom pozostaje zadowolić się Androidem 7.0.

To pewne rozczarowanie, ale mimo wszystko najnowsze oprogramowanie wnosi wiele nowego. Mamy tu do czynienia z odświeżonym interfejsem użytkownika i poprawioną wydajnością czy nowymi funkcjami dla Always On Display. Koreański producent nie zapomniał także o poprawie zabezpieczeń – aktualny stan łatek Androida to styczeń 2017.

Z racji tego, że najnowsze oprogramowanie zostało już udostępnione dla Galaxy S7, na bieżąco sprawdzajcie w ustawieniach, czy uaktualnienie jest już do pobrania na Wasze smartfony. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wiele osób zdecydowało się na zakup S7 z dystrybucji pochodzącej od operatora telekomunikacyjnego, na takich urządzeniach aktualizacja może się pojawić z opóźnieniem, gdyż rozpoczęcie procesu uaktualnienia zależy indywidualnie od sieci komórkowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)