MacOSGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćPicasa
Picasa ikona

Picasa3.9.7.585

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Picasa to program do przeglądania i poprawiania zdjęć, który automatycznie odnajdzie wszystkie zdjęcia na dysku, dostarczy narzędzia niezbędne do ich poprawienia i odnajdzie na wszystkich twarze. Wprowadzone zmiany nie naruszają oryginalnych zdjęć.

Picasa automatycznie znajdzie wszystkie zdjęcia i pliki graficzne na dysku Maca i ułoży je w albumy posortowane według daty. Program radzi sobie z popularnymi formatami graficznymi, a także z plikami RAW wielu aparatów cyfrowych. Każdy z albumów można przedstawić jako pokaz slajdów, kolaż lub prezentację filmową, a także w całości wysłać do chmury Google'a (obecnie ta usługa nazywa się Zdjęcia Google).

Picasa umożliwia także poprawianie wyglądu i kolorystyki zdjęć oraz podstawowy retusz. W podstawowym zestawie narzędzi znajdziemy automatyczne ustawienie optymalnego kontrastu, przycinanie, prostowanie, wypełnianie światłem oraz pędzel usuwający czerwone oczy i skazy (kurz, niedoskonałości skóry i tym podobne). Przy edycji można skorzystać z widoku dwóch zdjęć obok siebie oraz widoku przed i po zmianach. Picasa nie modyfikuje oryginalnych zdjęć, więc zmiany można w każdej chwili cofnąć. Bardziej zaawansowane opcje Picasy obejmują także kontrolę nad balansem bieli oraz światłami i cieniami osobno.

Ponadto przy każdym zdjęciu można zobaczyć lokalizację, gdzie było zrobione, o ile aparat zapisał współrzędne GPS w metadanych. Można także przeglądać szczegółowe metadane w osobnym widoku, nadawać zdjęciom własne etykiety oraz oznaczać na nich twarze osób. Każdej osobie można przypisać adres e-mail i dodatkowe dane. Po jednym oznaczeniu Picasa dobrze poradzi sobie z odnalezieniem osoby na kolejnych zdjęciach. Gotowe zdjęcia można wyeksportować w wybranym rozmiarze, wysłać znajomym bądź umieścić w usłudze Google'a.

Nie można jednak liczyć na to, że Picasa poradzi sobie ze zdjęciami prześwietlonymi. Z uwagi na brak kontroli nasycenia barw program nie nadaje się także do korekty zdjęć, na których pewne barwy są zbyt intensywne i gdzie tony skóry zostały przekłamane. Interfejs Picasy nie został przygotowany do ekranów Retina, ale wszystkie jej funkcje działają zgodnie z przeznaczeniem.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań20 340
Data aktualizacji25 lip 2015
Rozmiar pliku32.92 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Picasa ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)