Pięciolatek z certyfikatem MCP: dzieci mogą więcej, niż od nich oczekujemy?

Pięciolatek z certyfikatem MCP: dzieci mogą więcej, niż od nich oczekujemy?

Pięciolatek z certyfikatem MCP: dzieci mogą więcej, niż od nich oczekujemy?
16.11.2014 14:05

Pięciolatek, który został Certyfikowanym specjalistąMicrosoft? Nie wiemy, czyświadczy to o talencie dziecka, czy też o poziomie, na jakim stojąwymogi certyfikacyjne dla produktów Microsoftu. Faktem jest jednak,że pięcioletni Ayan Qureshi z Wielkiej Brytanii został najmłodszymposiadaczem certyfikatuMCP, którego zdobycie, jak wiadomo, odmienia życie.

Jak informuje BBC, ojcem chłopcajest Asim Qureshi, konsultant IT, który zachęcił swego syna dozainteresowania się komputerami, gdy ten był zaledwie trzylatkiem.Chłopiec nie tylko klikał ikonki, ale też bawił się starymikomputerami, stopniowo poznając sprzęt, sieci i systemy operacyjne.Dzięki świetnej pamięci Ayan zapamiętywał wszystko, czego uczyłgo ojciec, dzięki czemu mógł szybko przejść do bardziejzłożonych zagadnień.

Ayan Qureshi i jego serwery (źródło: BBC)
Ayan Qureshi i jego serwery (źródło: BBC)

Gdy jednak stawił się naegzamin MCP, ludzie z Microsoftu byli zaskoczeni, niepewni czy takmałe dziecko może być właściwym kandydatem na specjalistę.Przekonani przez ojca, że wszystko jest w porządku, dopuściliAyana do testów. Jak sam młody specjalista stwierdził w wywiadzieudzielonym BBC, egzamin był trudny, ale fajny, zawierał testywielokrotnego wyboru, pytania otwarte i scenariusze do rozwiązania.Jego ojciec twierdzi, że największym wyzwaniem była semantyka –wyjaśnienie języka testu pięciolatkowi.

Obecnie sześcioletni już Ayandorobił się w domu własnego klastra serwerów a w przyszłościchce budować brytyjski odpowiednik Doliny Krzemowej, który nazwie„E-Valley”. Miejmy nadzieję, że nie podzieli losu większości„cudownych dzieci” i spełni swoje dziecięce marzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)