Pierwsza aktualizacja dla Nokii N9

Pierwsza aktualizacja dla Nokii N9

08.11.2011 13:59, aktualizacja: 08.11.2011 18:04

Nokia udostępniała pierwszą aktualizację do systemu MeeGo 1.2 Harmatann dla modelu N9. Zmian jest sporo, choć nie wszystkie zapowiedzi się potwierdziły.

Update oznaczony numerem PR 1.1 (20.2011.40-4) przynosi przede wszystkim poprawiony interfejs, ulepszoną wielozadaniowość, obsługę tagów NFC i około 3500 drobnych poprawek. Szybki rzut okiem daje szereg obserwacji. System faktycznie pracuje zauważalnie szybciej, choć po części wrażenie to ma źródło w krótszych animacjach podczas przełączania się pomiędzy poszczególnymi widokami. Znacznie rozbudowana została galeria, oprogramowanie aparatu wzbogacono o filtr kolorów, klient Twittera daje już możliwość dodawania zdjęć i informacji o lokalizacji, a aplikacja do obsługi Facebooka uruchamia się sprawniej. Miłośników szybkiego pisania ucieszy klawiatura Swype. Poprawiona została też przeglądarka — strony renderują się trochę szybciej, a podczas szybkiego przewijania rozbudowanych witryn zminimalizowano efekt doładowywania się kolejnych części.

Jest także wiele drobnych usprawnień mających na celu poprawę komfortu korzystania z urządzenia. I tak, na ekranie blokady jest w końcu możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki, przesunięcie uruchomionej aplikacji w dół domyślnie ją zamyka, a nie minimalizuje, pasek powiadomień zamiast jednej zielonej flagi ma teraz osobne, niebieskie ikony dla nowych e-maili, wiadomości SMS i IM, czy nieodebranych połączeń. Inne przykłady to np. możliwość zapętlonego odtwarzania pojedynczego utworu, ustawienia go jako dzwonek z poziomu odtwarzacza, czy widoki poziome w kilku nowych miejscach systemu (ale nie na liście aplikacji) i niektórych systemowych aplikacjach. Poprawiono ponadto zarządzanie energią, choć akurat w tym zakresie nie można było mieć do Nokii N9 wielkich zastrzeżeń.

Niestety część nieoficjalnych zapowiedzi się nie sprawdziła, nadal nie ma np. obsługi DLNA. W planach są jednak kolejne aktualizacje, dzięki czasu system być może nie umrze tak szybko, jak to się jeszcze do niedawna wydawało.

Posiadaczy Nokii N9 zachęcam do przeglądania mojego bloga na temat tego smartfona, gdzie znaleźć można szereg porad oraz informacji o ciekawych grach i aplikacjach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)