Pierwsza beta Opery 11 wydana!

Pierwsza beta Opery 11 wydana!

23.11.2010 08:42

Ukazała się właśnie pierwsza beta przeglądarki Opera 11. Pojawiło się sporo nowych funkcji, a także ciekawych poprawek.

Opera 11 wprowadza możliwość korzystania z rozszerzeń w przeglądarce. Za ich pomocą użytkownicy mogą dopasować program do indywidualnych preferencji. Jak dotąd użytkownicy wersji alpha Opery 11 pobrali rozszerzenia ponad 500 tys. razy. To jednak nie jedyna zmiana wprowadzona w przeglądarce norweskiej firmy. Jedną z ważniejszych funkcji, które pojawiły się w becie, jest możliwość układania otwartych kart. Pozwala to na grupowanie kart w stosy na podstawie tematyki, adresu czy innego, dowolnego klucza. W ten sposób użytkownik może łatwiej zarządzać otwartymi kartami. Funkcja ta zbliżona jest do Panoramy, rozwijanej przez Mozillę dla Firefoksa 4.

Kolejne funkcje wprowadzone w pierwszej becie Opery 11 to opisywane już wcześniej gesty myszki (5 nowych gestów), zmiany w pasku adresowym (plakietki), automatyczna aktualizacja rozszerzeń i Opery Unite, a także zwiększona prędkość wczytywania stron. Opera 11 dla Linuksa jest teraz o 15 do 20% szybsza od wydania 10.63. Zmniejszono też wielkość pliku - najnowsza Opera zajmuje o 30% mniej miejsca niż 10.63. Pojawił się też nowy pasek zakładek, mający na celu ułatwienie korzystania z często odwiedzanych stron internetowych.

Pierwszą betę Opery 11 można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)