Pierwsza wersja beta avast! 6.0 już dostępna

Pierwsza wersja beta avast! 6.0 już dostępna

Wojciech Kowasz
30.01.2011 12:10, aktualizacja: 30.01.2011 12:30

Pojawiła się pierwsza publiczna wersja beta kolejnej odsłony najpopularniejszego w Polsce bezpłatnego programu antywirusowego - avast! 6.0.

Wersja 6.0 to całkiem spora aktualizacja i będzie zawierać liczne nowości oraz usprawnienia. Jedną z nich już zapowiadaliśmy kilka dni temu - to AutoSandbox, czyli maszyna wirtualna do bezpiecznego uruchamiania podejrzanych programów, dostępna również w bezpłatnej wersji antywirusa. Oprócz tego jednak do bezpłatnej wersji przesuniętych zostaje kilka funkcji znanych z wersji komercyjnych, na przykład Script Shield (teraz działający też w trybie chronionym w Internet Explorer 8/9) czy Site Blocking. avast! 6.0 zyska także plugin WebRep do oceny reputacji przeglądanych stron internetowych na podstawie danych dostarczonych przez laboratorium avasta! jak i użytkowników.

Oprócz tego nowy avast! 6.0 będzie posiadał gadżet na pulpit, funkcję przywracania domyślnej konfiguracji, automatyczne akcje podczas skanowania w czasie bootowania i nowy algorytm kompresji paczki instalacyjnej, który powinien zmniejszyć ją o około 20%. Poza tym jak zwykle w nowej wersji poprawiona zostanie wydajność i stabilność aplikacji. W wersji płatnej avast! 6.0 nowością będzie natomiast SafeZone - specjalne, zwirtualizowane środowisko do bezpiecznej pracy z wyjątkowo ważnymi witrynami (np. bankiem internetowym).

avast! 6.0 w wersji beta można pobrać z naszego portalu. Dostępne są wszystkie trzy edycje - bezpłatna Free Antivirus oraz płatne Antivirus Pro i Internet Security. Warto zwrócić uwagę na kilka mankamentów wersji beta, między innymi niedokończony proces lokalizacji, niedostępną funkcję SafeZone i tymczasowy brak obsługi Chrome przez WebRep (obecnie tylko Internet Explorer i Firefox). Co bardziej istotne, aby zainstalować wersję beta 6.0, należy wcześniej koniecznie odinstalować jakąkolwiek poprzednią wersję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)