Pierwsze zrzuty z kolejnej kompilacji Windows Phone nie napawają optymizmem

Pierwsze zrzuty z kolejnej kompilacji Windows Phone nie napawają optymizmem

Pierwsze zrzuty z kolejnej kompilacji Windows Phone nie napawają optymizmem
16.03.2015 12:35

Sytuacja Windows Phone z pewnością nie należy do najłatwiejszych, szczególnie biorąc pod uwagę, że nawet sam Microsoft zdaje się w ostatnim czasie coraz bardziej interesować konkurencyjnymi systemami operacyjnymi. Właśnie pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z kompilacji oznaczonej numerem 8.15.12521 i trudno stwierdzić, aby zaprezentowane nowości miały diametralnie zmienić pozycję Windows Phone na rynku.

Największy entuzjazm wśród fanów WP budzi informacja, że w nowej kompilacji aplikacje będą mogły powiadamiać użytkownika za pomocą LED. Nie ma jak dotąd informacji czy możliwa będzie zmiana koloru w zależności od programu wysyłającego powiadomienia. Budząca pozytywna reakcje nowość jest w praktyce dość mało istotna – diodę posiadają jak dotąd tylko Lumie 730 i 735. Fakt, że różnokolorowe powiadomienia LED oferują nawet najtańsze smartfony z Androidem tym dodatkowo umniejsza znaczenie takiej funkcji w Windowsie.

  • źródło: windowsmania.pl
  • Slider item
[1/2] źródło: windowsmania.pl

Kolejną, ciekawszą nowością, którą wypatrzyć można na zrzutach ekranu, jest możliwość usunięcia konta Outlook bez konieczności przywracania urządzenia do ustawień fabrycznych. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, w której użytkownik chce na przykład pożyczyć komuś swój telefon – ma to być możliwe bez konieczności poświęcania czasu na ponowną konfigurację i instalowanie aplikacji. Ponadto dodano importowanie i eksportowanie listy kontaktów z i na kartę SIM.

Wprowadzono także kosmetyczne usprawnienia interfejsu. Kwadratowe awatary zastąpiono zatem okrągłymi, zmieniono wygląd przełączników w menu. Odświeżenia doczekała się aplikacja telefonu, który zdaje się odrzucać przyjętą konwencję poziomego przerzucania ekranów na rzecz umieszczonych na górnej belce przycisków. Brzmi znajomo?

Programiści Microsoftu obrali dość niespodziewany kierunek prac. Zamiast zrezygnować z poświęcania roboczogodzin na tworzenie coraz rzadziej używanych funkcji, jak choćby przechowywanie kontaktów na karcie SIM, rozsądniejsze wydawałoby się opracowywanie innowacji, choćby w zakresie interfejsu. Zamiast tego Windows Phone zdaje się gonić na złamany kark za konkurencją, co trudno uznać za dobrze rokującą tendencję. Ze wszystkimi zrzutami można zapoznać się na forum windowsmania.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)