Pierwszy smartfon Samsunga bez minijacka został już pokazany. To może być początek zmian

Pierwszy smartfon Samsunga bez minijacka został już pokazany. To może być początek zmian

Pierwszy smartfon Samsunga bez minijacka został już pokazany. To może być początek zmian
17.12.2018 13:26

W poprzednim tygodniu do oferty Samsunga dołączył Galaxy A8s – pierwszy smartfon z wyświetlaczem Infinity-O, czyli z otworem na przednią kamerkę. Wprowadzenie tego modelu to jeszcze jedna ważna zmiana, którą sporo osób pominęło podczas premiery. Jak zauważa serwis MacRumors, Galaxy A8s to również pierwszy smartfon Samsunga pozbawiony minijacka.

Południowokoreański producent wielokrotnie podkreślał, że jego smartfony mają jedną sporą przewagę na iPhone’ami – posiadają złącze minijack. Samsung wspomniał o tym chociażby podczas premiery Galaxy Note’a 7 w 2016 roku – wówczas pojawił się pierwszy iPhone bez minijacka, model oznaczony cyfrą 7. Dodatkowo, w serii reklam Ingenious, które wyśmiewały rozwiązania Apple, jeden z filmików dotyczył przejściówki, która jest niezbędna do podłączenia słuchawek z minijackiem. Oczywiście zaproponowanym rozwiązaniem tego problemu było przejście na produkt Samsunga.

Niebawem może okazać się, że nawet po przesiadce na urządzenie Samsunga, problem przejściówki wciąż pozostanie. Jak już wspomniałem, Galaxy A8s to pierwszy model w portfolio producenta, który nie posiada złącza minijack. Jednakże, zapowiada on zmiany, które powoli będą wprowadzane do kolejnych urządzeń. Według nieoficjalnych informacji, tegoroczny Galaxy S10 ma być ostatnim topowym Samsungiem z tym złączem. Jeśli już minijacka zabraknie w flagowym urządzeniu, to zmiana może szybko zostać przeniesiona na sporą część nowych tańszych modeli.

Po usunięciu minijacka, do podłączenia większości przewodowych słuchawek niezbędna będzie przejściówka. Pozostanie bowiem wyłącznie złącze USB typu C. Oczywiście, zawsze będzie można sięgnąć po słuchawki z USB lub po model bezprzewodowy. Miejmy nadzieję, że odpowiednia przejściówka będzie umieszczona w pudełkach. Niestety, nie jest to pewne, bowiem chociażby Apple zrezygnował z dorzucana przejściówki w najnowszych iPhone’ach.

Oczywiście Samsung nie jest pierwszym producentem, który postanowił podążyć za Apple, usuwając złącze minijack. Na taki ruch decyduje się coraz więcej firm – Huawei czy Xiaomi. No cóż, możliwe, że niebawem posiadanie tego złącza będzie pewną formą ekskluzywności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)