Wizyjka przyszłości #1

Obudziła go wibracja na nadgarstku, otwarł oczy i usiadł na skraju łóżka, co wykrył smartwatch na jego ręku, wibracja ustała. Z głośników zaczęła grać muzyka. Wstał i poszedł do łazienki, pod prysznic, na drzwiach kabiny zaczął przeglądać dzisiejsze newsy. Dokończył czytać na lustrze goląc się. Z kuchni dobiegał zapach świeżo zaparzonej kawy przez automatycznie uruchomiony ekspres.

10 zastosowań dronów

W tym wpisie opiszę do czego wykorzystywane są drony oraz inne pojazdy zdalnie sterowane

Fotografia i Filmowanie

Jest to chyba najbardziej popularne zastosowanie . dla dronów .Amatorzy używają zwykle mniejszych i lżejszych z wbudowaną kamerą, natomiast profesjonaliści dużych i ciężkich mogących unieść lustrzankę lub kamerę.Używa się ich w filmowaniu różnych imprez np.

Przemyślenia o transporcie ludzi w przyszłości cz. I

Jak będzie wyglądać w przyszłości motoryzacji a dokładniej transport ludzi ? Czy będą to klasycznie wyglądające autonomiczne samochody elektryczne naszpikowane czujnikami ? Czy może brak konieczności kierowania pojazdu przez człowieka, nie wymusi zmiany i przemyślenia na nowo koncepcji samochodu? Wtedy nie ma potrzeby lusterek , bo są czujniki,.Fotele nie muszą być ustawione do kierunku jazdy ,okien może nie być wcale (pasażerowie będą odizolowani od otoczenia co może być plusem gdy chcemy odpocząć, skupić się np.

Sprzętowe wspomnienia

Ostatnio wspominałem jaki sprzęt rtv posiadałem w dzieciństwie (tzn. w latach 90) w swoim pokoju, zajmował cały regał.Dzisiaj wszystkie te sprzęty zastępuje mi laptop i słuchawki, widać po tym jaki nastąpił postęp technologiczny.Starszy sprzęt dostałem od ojca.

A oto sprzęt jaki miałem:

Gry komputerowe w realu

Czy przenoszenie świata do rzeczywistości wirtualnej(do gier komputerowych) to kierunek słuszny?,a może lepiej gry przenieść do naszego świata, bo czy jakiś system jest w stanie w pełni odwzorować prawdziwe wrażenia w 100%,Poniżej opiszę sposoby przeniesienia gier do rzeczywistości

Paintball

Paintball to dobry sposób na przeniesienie wszelkich gier FPS do naszego świata , zastępując pociski kulkami z farbą .Paintball możemy podzielić na:

Ułatwienie dostępu: klawiatury ekranowe

Tym wpisem chcę rozpocząć serię wpisów "Ułatwienie dostępu" poświęconych ułatwieniom, które pomagają korzystać z komputera osobom niepełnosprawnym przy pomocy sprzętu jak i oprogramowania. Rozpocznę od recenzji klawiatur ekranowych których na co dzień jestem użytkownikiem, z powodu mojej niepełnosprawności. Przetestowałem następujące programy , które kolejno opisze:

Dla systemu Windows

  1. Klawiatury wbudowane w Windows
  2. Hot Virtual Keyboard
  3. Free Virtual Keyboard
  4. Click-N-Type
  5. OnScreenKeys

Co mnie wkurza... w kablówce UPC?

1.Zewnętrzny dekoder jest potrzebny żeby korzystać z telewizji, pomimo że mam go wbudowanego w telewizor?

W salonie smart tv z wbudowanym DVB-C, a obok przestarzały sprzęt jak z poprzedniej epoki.Przez to nie mogę też korzystać z wszystkich funkcji tv takich jak: tworzenie list kanałów, nagrywania, programu tv.Wiem, że można użyć modułu CI+, ale wyczytałem w internecie, że często sprawia kłopoty i tracę dostęp do VOD.

Technologie ubieralne

W tym wpisie chciałem się podzielić z wami moimi przemyśleniami na temat technologii ubieralnych. Kierunek, w którym większość producentów podążyło według mnie jest nie do końca przemyślany. Tworzenie zegarka z 3 calowym ekranem, na którym za wiele się nie zmieści, bateria nie wytrzyma dłużej niż dzień, mając w kieszeni 5 calowego smartfona, którego można wyciągnąć w każdej chwili jest trochę bez sensu.

Zegarek też czuje

Dużo lepszym pomysłem jest stworzenie czujników opakowanych w obudowę o atrakcyjnym wyglądzie(np.