PITy 2010 już z większością potrzebnych formularzy

PITy 2010 już z większością potrzebnych formularzy

Wojciech Kowasz
24.01.2011 14:31, aktualizacja: 24.01.2011 15:29

Najnowsza wersja aplikacji PITy 2010 umożliwia już wypełnienie i wysłanie przez Internet większości najpotrzebniejszych formularzy deklaracji podatkowych za ubiegły rok.

PITy 2010 to bardzo wygodny i prosty w obsłudze program umożliwiający wypełnienie deklaracji PIT. Aplikacja co roku cieszy się bardzo dużą popularnością i od lat jest najchętniej wybieranym programem do PITów przez naszych czytelników. Za pomocą programu możemy wypełnić zeznania PIT-28, 36L, 37 i 38 oraz pełną gamę załączników, a później wydrukować lub złożyć wypełnione deklaracje przez Internet. Program sam dokonuje obliczeń, a użytkownik musi wypełnić jedynie niezbędne pola. PITy 2010 umożliwiają także wybranie dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, dla której podatnik może przeznaczyć 1% swojego podatku. W programie uzyskamy również informacje dotyczące przeznaczenia każdego z PITów, szczegółowe informacje na temat ulg oraz inne takie jak choćby kwoty kosztów uzyskania przychodu czy wysokości kwotowe progów podatkowych.

Program w wersji 2010 pojawił się już kilkanaście dni temu, ale umożliwiał wypełnienie tylko deklaracji PIT-28, przez co nie był użyteczny dla większości osób. Wydana dzisiaj wersja obsługuje już najpopularniejsze deklaracje PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38 oraz ich załączniki. Wciąż brakuje jeszcze deklaracji PIT-36, ale producent zapowiada, że pojawi się ona do końca stycznia wraz z kolejną aktualizacją programu.

PITy 2010 w najnowszej wersji można pobrać z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Dom -> Rozliczenia podatkowe.

Polecamy także oficjalny program Ministerstwa Finansów do wypełnienia i elektronicznego wysłania deklaracji PIT - e-Deklaracje Desktop. Od innych programów odróżnia go między innymi to, że jest multiplatformowy i działa nie tylko na systemie Windows, ale także na Linuksie i Mac OS X. Dla osób, które zamiast tradycyjnego wypełniania deklaracji wolą być prowadzeni przez kreatora i chcą tylko odpowiadać na pytania, polecamy programy Elfin Jupiter 2010 oraz e-pity 2010.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)