Play Family Library w Polsce. Można dzielić się aplikacjami z rodziną

Play Family Library w Polsce. Można dzielić się aplikacjami z rodziną

08.09.2017 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polsce uruchomiona została Biblioteka rodzinna w Google Play. Dzięki temu można wygodnie udostępniać zakupione aplikacje, filmy i inne treści członkom rodziny, płacąc za nie tylko raz. Poza Polską funkcja ta ruszyła w 8 innych krajach.

Google Play Family Library to mechanizm udostępniania treści innym osobom. Można w ten sposób podzielić się z członkami rodziny aplikacjami, grami, serialami, książkami i filmami kupionymi w Google Play. Co ważne, udostępnianie działa nie tylko na Androidzie. FIlmy można udostępniać także na iOS-ie i w wersji przeglądarkowej sklepu. Korzystanie z Google Play Family Library nie wymaga dodatkowych opłat – wystarczy kupić wybrany towar, a wszyscy w rodzinie będą mieli do niego dostęp natychmiast. Oczywiście można wprowadzić pewną kontrolę rodzicielską i nie udostępniać dzieciom produkcji dla nich nieodpowiednich.

By skorzystać z Biblioteki rodzinnej należy uruchomić aplikację Google Play i przejść do ustawień konta z bocznego menu. Tam wybrać pozycję „Rodzina” i „Zarejestruj się do Biblioteki rodzinnej”.

Obraz

Problemy mogą pojawić się przy udostępnianiu muzyki. Niestety rodzinne korzystanie z Google Music jest dodatkowo płatne. Subskrypcja rodzinna Muzyki Google Play jest dostępna w Polsce w cenie 29,99 zł i pozwala na korzystanie z zasobów serwisu 6 osobom.

Obraz

Usługa działa w ten sposób w Polsce oraz w Afryce Południowej, Australii, Belgii, Brazylii, Czechach, Chile, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Ukrainie, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)