PlayStation 5 i ciąg dalszy problemów. Gracze masowo skarżą się na kontrolery

PlayStation 5 i ciąg dalszy problemów. Gracze masowo skarżą się na kontrolery

PlayStation 5 i ciąg dalszy problemów. Gracze masowo skarżą się na kontrolery
Piotr Urbaniak
24.12.2020 19:06

Wygląda na to, że lista problemów wieku dziecięcego PS5 nie kończy się na artefaktach graficznych i zróżnicowanej charakterystyce wentylatorów.

Niektóre egzemplarze kontrolerów DualSense cierpią na usterki spustów, raportuje serwis GameRant. Jak czytamy, wady objawiają się wraz z upływającym czasem eksploatacji i finalnie prowadzą do uniemożliwienia komfortowej zabawy.

Czasem triggery ulegają wyraźnemu poluzowaniu, co zmienia drastycznie ich czułość, a innym razem nie działają w ogóle. Nie ma więc jednej i jedynej charakterystyki awarii, ale jedno jest pewne: projekt spustów zawodzi. A przypomnijmy, że to właśnie one, a właściwie ich haptyka, miały być jedną z głównych zalet PlayStation 5.

Nie ma wprawdzie dokładnych statystyk, jak często awaria występuje, ale źródło wspomina o ponad 1 tys. udokumentowanych przypadków. To na tyle dużo, aby zacząć rozpatrywać zjawisko w kategorii wady projektowej, a nie pojedynczych wyskoków.

Sytuacja nieco przypomina skandale wokół kontrolerów Joy-Con do Nintendo Switcha, w których z biegiem czasu pojawiał się problem dryfujących analogów, samoistnie wydających polecenie skrętu mimo pozycji neutralnej. O ile jednak mechanizm działania drążków został już dawno poznany, o tyle spusty adaptacyjne są rzeczą nową i znacznie bardziej złożoną.

Zatem, pozostaje tylko cierpliwie czekać na dalszy rozwój wydarzeń. No, i oczywiście komentarz Sony, które póki co doniesień o awaryjnych DualSense'ach nie komentuje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)