PlayStation 5: Sony przeprasza za chaos z przedsprzedażą

PlayStation 5, fot. Sony
PlayStation 5, fot. Sony

21.09.2020 14:26, aktual.: 21.09.2020 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko Nvidia doświadczyła ostatnio zamieszania z wprowadzeniem do sprzedaży nowego sprzętu. Wcześniej podobne problemy przytrafiły się Sony z PlayStation 5. Kłopotliwa sytuacja wynikła jednak ze sposobu i wyprzedzenia z jakim udzielono informacji o uruchomieniu zamówień przedsprzedażowych.

Przedsprzedaż PS5 - co tu się wydarzyło? Po kolei

Prezentacja PlayStation 5 Showcase miała miejsce 16 września 2020 r. Po jej zakończeniu firma Sony ogłosiła na Twitterze, że przedsprzedaż ruszy następnego dnia, 17 września 2020 r. Tymczasem sieci supermarketów w USA postanowiły – wbrew komunikatowi Sony – uruchomić przedsprzedaż dosłownie kilka minut po końcu prezentacji PS5.

Jak nietrudno się domyślić – powstał ogromny chaos. Konsole wyprzedały się w kilka minut. Niektórzy sprzedawcy ostrzegli także nabywców, że ich konsole mogą dotrzeć po dniu premiery (12 listopada 2020 r. w USA). Co ciekawe, w sierpniu 2020 r. Sony umożliwiło chętnym zarejestrowanie się na własnej stronie, aby otrzymać powiadomienie o uruchomieniu przedsprzedaży. Jednak nigdy takie powiadomienia do konsumentów nie dotarły.

Miesiąc wcześniej szef marketingu marki PlayStation, Eric Lempel powiedział w rozmowie ze znanym dziennikarzem growym Geoffem Keighleyem (gospodarz The Game Awards), że firma zasygnalizuje przedsprzedaż ze stosownym wyprzedzeniem, a zamówienia nie ruszą w przeciągu minuty od ogłoszenia.

Sony przeprasza za zamieszanie z PS5

Niestety rzeczywistość okazała się dokładnie odwrotna. 19 września 2020 r., Sony przeprosiło na swoim Twitterze za zamieszanie i przyznało się, że mogło przeprowadzić tę całą akcję lepiej.

Firma ogłosiła, że uruchomi dodatkową pulę przedsprzedaży w krótce i zapewniło, że do końca roku będzie wprowadzonych do obiegu więcej egzemplarzy konsoli.

Przeprosiny japońskiej korporacji przyjęto entuzjastycznie, aczkolwiek amerykańska prasa nie pozostawiła suchej nitki na firmie, szczególnie ze względu na to, co wcześniej zapowiadała w lipcu 2020 r. W Polsce sytuacja była nieco mniej problematyczna, ale wszystkie wersje konsoli PlayStation 5 są także u nas wyprzedane.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także