PlayStation 5 zobaczymy już 18 marca. Błyskawiczny kontratak Sony

PlayStation 5 zobaczymy już 18 marca. Błyskawiczny kontratak Sony

Odpowiedź Sony na nową konsolę Microsoftu jest błyskawiczna, fot. nikkimeel/Shutterstock
Odpowiedź Sony na nową konsolę Microsoftu jest błyskawiczna, fot. nikkimeel/Shutterstock
17.03.2020 14:45, aktualizacja: 18.03.2020 11:30

Microsoft chwali się mocą Xbox Series X na lewo i prawo. W kwestii dostępu do informacji na temat nadchodzącej konsoli nowej generacji to firma z Redmond przejęła inicjatywę. Na reakcję Sony nie musieliśmy jednak czekać zbyt długo. Japońska firma właśnie zapowiedziała na 18 marca szczegółową prezentację możliwości swego nowego sprzętu.

Prezentacja PlayStation 5 startuje 18 marca o godzinie 17:00

Poznaliśmy już dokładną specyfikację Xbox Series X. Teraz kolej na Sony i PS5. Z grubsza wiemy, że nowa konsola japońskiej firmy będzie oparta o podobną architekturę sprzętu (czyli 8-rdzeniowy procesor Ryzen trzeciej generacji) oraz układ graficzny Navi. PlayStation 5 ma również oferować najgorętszy obecnie technologiczny wynalazek, jakim jest ray-tracing, wsparcie 8K, 120 FPS, a także superszybki dysk SSD. To, która z tych konsol okaże się wydajniejsza, okaże się w zastosowaniu tych wszystkich technologii oraz niuansach sprzętowych, jakim będą się one różnić.

Już 18 marca o godzinie 17:00 Sony wyłoży wszystkie karty na stół. Wtedy główny inżynier PS5, Mark Cerny, zaprezentuje informacje dotyczące nowej architektury konsoli oraz tego, jaki wpływ będzie miała ona na nadchodzące tytuły. W końcu rewolucyjne gry wymagają także przeskoku technologicznego. Nie da się robić innowacji na kiepskim tabletowym procesorze, który już był mizerny w 2013 roku (mówię o tobie, AMD Jaguar z PS4/Xbox One). Konferencję Sony będzie można obejrzeć na oficjalnym blogu PlayStation pod tym adresem.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)