Plex Media Player za darmo zapewni dostęp do multimediów na twoim serwerze

Plex Media Player za darmo zapewni dostęp do multimediów na twoim serwerze

Plex Media Player za darmo zapewni dostęp do multimediów na twoim serwerze
02.12.2016 14:44, aktualizacja: 02.12.2016 15:22

Mamy świetną wiadomość dla osób korzystających z narzędzia Plex Media Server. Klient zapewniający dostęp do biblioteki mediów zgromadzonej na naszym serwerze jest teraz dostępny za darmo dla wszystkich. Możecie już pobrać Plex Media Player w wersji 1.2 i zyskać wygodny dostęp do posiadanych zdjęć, filmów, nagranych programów TV czy muzyki.

Plex Media Player pozwala na dostęp do zgromadzonych multimediów z całej sieci. Wraz z wydaniem wersji 1.2, zaoferowane zostały dwa różne interfejsy, stworzone z myślą o konkretnych zadaniach. Pierwszy, czyli Web App dostępny jest w momencie korzystania z trybu okienkowego. Wówczas otrzymujemy interfejs webowy, umożliwiający zarządzanie plikami. Natomiast drugi uruchamiany jest po przejściu do trybu pełnoekranowego, wówczas aplikacja staje się przede wszystkim odtwarzaczem mediów.

Takie rozwiązanie powinno się sprawdzić. W końcu korzystając z trybu okienkowego, chcemy przejrzeć i ewentualnie zarządzać naszą biblioteką mediów. Natomiast uruchamiając jakikolwiek odtwarzacz filmów w pełnym ekranie, mamy zamiar obejrzeć film. Twórcy wspominają, że w trybie pełnoekranowym interfejs został zaprojektowany także z myślą o dużych telewizorach, a nie tylko małych ekranach laptopów, na które patrzymy z bliska.

Obraz

Plex Media Player w wersji 1.2 to także szereg poprawek. W tym poprawiono dekodowanie mp2-in-mkv w systemie Windows czy wprowadzono automatycznie przełączanie GPU w razie potrzeby w komputerach działających pod kontrolą macOS.

Program wcześniej wymagał subskrypcji, obecnie dostępny jest za darmo dla wszystkich użytkowników posiadających konto Plex i korzystających z Plex Media Server. Twórcy ogłosili również ogólną dostępność oficjalnego dodatku Plex do odtwarzacza Kodi. Plex Media Player w wersji 1.2 znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)