Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył

Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył

Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył
Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył
07.06.2019 11:02

Affinity Photo z powodzeniem zastąpi Photoshopa w prostszych zadaniach. Dodatkowo nowa wersja Affinity Photo podnosi komfort pracy. Program zauważalnie przyspieszył.

Affinity Photo firmy Serif został wydany w wersji 1.7. Jeśli pracujesz na Macu, zauważysz spory wzrost wydajności narzędzi rastrowych. Ponadto Affinity Photo zyskał możliwość pracy z monitorami HDR i kilka nowych narzędzi.

Lepsza wydajność Affinity Photo

Szybszą pracę Affinity Photo na Macu zaobserwujesz, pracując z grafiką rastrową. Operacje związane z pędzlami i warstwami przyspieszyły nawet 10-krotnie.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przyspieszenia sprzętowego Metal w całym procesie przetwarzania. Jeśli twój Mac ma dyskretną kartę graficzną, Affinity Photo ma do niej doskonały dostęp dzięki Metalowi.

[img=zrzut_2019-06-7o10.19.55]

Ponadto Affinity Photo zyskał możliwość pracy na kilku kartach graficznych, zarówno wbudowanych (na przykład 4 kartach w nowym Macu Pro), jak i zewnętrznych.

Jeśli pracujesz na Windowsie, dostaniesz przyspieszenie sprzętowe w kolejnych wydaniach Affinity Photo. Na razie Affinity Photo dla Windowsa może pochwalić się zupełnie nowym zarządzaniem pamięcią, które przyspiesza wiele zadań 3- lub 4-krotnie. Na komputerach Surface zaś Affinity Photo będzie prawidłowo działać z rysikiem i pokrętłem Dial.

Inne nowości w Affinity Photo

Affinity Photo 1.7 może pracować na ekranach HDR i wykorzysta możliwości matrycy w nowym monitorze Apple Pro Display XDR. To spory krok w przód na polu precyzyjnego wywoływania cyfrowych zdjęć. Podczas edycji zobaczysz detale na słabo oświetlonych obszarach.

Ponadto Affnity Photo 1.7 szybciej ładuje pliki RAW i korzysta z nowego algorytmu demozaikowania. W porównaniu do poprzednich wydań może pochwalić się też lepszym usuwaniem szumu.

Photo Persona w Affinity Photo
Photo Persona w Affinity Photo

Podczas malowania i retuszu zauważysz, że pędzle zachowują się nieco inaczej. Affinity Photo 1.7 wprowadza zupełnie nowy silnik obsługi pędzli. Graficy i projektanci mogą skorzystać z panelu z zasobami, gdzie znajdą często używane w projekcie elementy. Malowanie symetryczne jest możliwe z 32 osiami.

Ile kosztuje Affinity Photo?

Aktualizacja jest darmowa. Affinity Photo dla Windowsa i macOS kosztuje 240 zł, ale z okazji premiery wersji 1.7 ceny programów zostały obniżone o 20 proc. Obecnie Affinity Photo możesz mieć za 190 zł. Wersja dla iPada kosztuje 75 zł.

[frame]W naszej bazie programów znajdziesz wersję próbną Affinity Photo dla Maca i Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)